Anitę Włodarczyk w sportowych zmaganiach wspiera ksiądz. "Przyjaźnimy się od dwudziestu lat"

Anitę Włodarczyk w sportowych zmaganiach wspiera ksiądz. "Przyjaźnimy się od dwudziestu lat"
Anita Włodarczyk w konkursie rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. PAP/Adam Warżawa
sport.tvp.pl / PKO / mł

Nasza mistrzyni Anita Włodarczyk przeszła z sukcesem eliminacje do lekkoatletycznych mistrzostw Europy. 38-letnia młociarka przyznaje, że w swojej kategorii sportu nie jest już najmłodsza, a trener dla żartu nazywa ją czasem "babcią". W rozmowie z TVP Sport mówiła też o dość nietypowym wsparciu, które ma podczas trwających zawodów.

Eliminacje odbyły się na Stadionie Olimpico w Rzymie. "Panuje fajna atmosfera. Jestem pozytywnie nastawiona. Uwielbiam startować przy dużej publiczności. Są ze mną rodzice, przyjaciele. Grupa liczy prawie dwadzieścia osób." - mówiła Włodarczyk.

Na mistrzostwach Anitę Włodarczyk wspiera ksiądz Tomek 

Jak się okazuje, w gronie przyjaciół młociarki jest też polski ksiądz, który na co dzień mieszka w Watykanie.  "Ksiądz Tomek mieszka w Rzymie. Przyjaźnimy się od dwudziestu lat. Jest miłośnikiem sportu – przede wszystkim piłki nożnej. Nasze sportowe drogi się połączyły. Cieszę się, że może tu być. Często pojawiałam się w Watykanie na wakacjach, ale nie stawiałam, że przyjdzie mi tu jeszcze startować" - dzieliła w rozmowie z TVP Włodarczyk. 

DEON.PL POLECA

W niedzielę wielokrotna mistrzyni świata i Europy wywalczyła awans do finału, rzucając młot na odległość 71,27 metra. "Awansowałam do finału, bez problemu. Chciałam oddać trzy próby, bo w tym wieku potrzebuję więcej czasu na rozgrzewkę. Czekam z niecierpliwością na decydujący start" - mówiła Anita Włodarczyk. 

Źródło: sport.tvp.pl / PKO / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ
"Ja mogę wam tylko poradzić, byście przyjaźń przenosili ponad wszystkie ludzkie sprawy. Nie masz bowiem nic bardziej zgodnego z naturą, nic bardziej stosownego zarówno w szczęściu, jak i w nieszczęściu. Myślę, że przyjaźń może istnieć...

Skomentuj artykuł

Anitę Włodarczyk w sportowych zmaganiach wspiera ksiądz. "Przyjaźnimy się od dwudziestu lat"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.