Aresztowano mężczyznę, który opublikował fake newsa stworzonego przez ChatGTP

Aresztowano mężczyznę, który opublikował fake newsa stworzonego przez ChatGTP
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Chińska policja zatrzymała mężczyznę, który rzekomo użył ChatGPT do wygenerowania fake newsów i rozpowszechniania ich w sieci. Jest to pierwszy taki areszt w kraju.

Podejrzany opublikował na platformie blogowej Baijiahao post, z którego wynikało, że w wyniku wypadku kolejowego w prowincji Gansu zginęło 9 robotników pracujących na torach. Post z 25 kwietnia zyskał ponad 15 tys. wyświetleń – poinformowała lokalna policja. Informacja znalazła się jednocześnie na 25 kontach na platformie powiązanych z adresami IP z różnych lokalizacji.

Obecnie lokalne Biuro Bezpieczeństwa Publicznego podjęło karne środki przymusu wobec podejrzanego o nazwisku Hong, a sprawa jest przedmiotem dalszego dochodzenia – podają chińskie media.

Zgodnie z zasadami, które weszły w życie 10 stycznia, używanie sztucznej inteligencji i technologii typu deepfake do generowania, publikowania i fabrykowania nieprawdziwych informacji jest zakazane.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tiago Forte

Uporządkuj swoje informacje, znajduj je w kilka sekund i uwolnij swoją kreatywność!

Po raz pierwszy w historii możemy sięgać do wiedzy w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Nigdy nie było lepszego czasu na...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Aresztowano mężczyznę, który opublikował fake newsa stworzonego przez ChatGTP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.