Bieszczadzkie leśne trasy narciarskie czekają. Wkrótce kilka ciekawych imprez sportowych

Bieszczadzkie leśne trasy narciarskie czekają. Wkrótce kilka ciekawych imprez sportowych
Leśne trasy narciarskie w Mucznem (Fot. Lasy Państwowe/Ewelina Baran)
Lasy Państwowe/dm

Od kilku dni czynne są już biegowe trasy narciarskie w Ustjanowej, w Czarnorzekach i w Mucznem w Bieszczadach. Wkrótce też na leśnych duktach odbędzie się kilka ciekawych imprez sportowych.

W pierwszych tygodniach 2022 roku odbędzie się w Bieszczadach kilka biegów narciarskich, w tym sztandarowy bieg „Tropem Wilka" organizowany przez Nadleśnictwo Cisna 5 lutego w Wetlinie, w tym roku będzie biegiem memoriałowym zmarłego niedawno Tomka Hartmana, leśnika i ratownika GOPR. 

Z kolei w weekend 12-13 lutego zaplanowano XXXV Bieszczadzki Bieg Lotników, organizowany przez Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, który rozegrany zostanie na leśnych trasach w Ustianowej na stokach Żukowa (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) i będzie jednym z etapów Mistrzostw Polski Amatorów. Szczegóły na stronach internetowych organizatorów.

Planowany jest też tradycyjny „Bieg Żubra” w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany). Termin zostanie ustalony początkiem 2022 roku.

DEON.PL POLECA

Z kolei na trasach w Czarnorzekach (Nadleśnictwo Kołaczyce) odbywa się coroczny bieg memoriałowy Marka Marcisza Juniora.

Również w Puławach Górnych, nad górną stacją wyciągu KiczeraSki, istnieje trasa wiodąca przez lasy Nadleśnictwa Rymanów, na północnym stoku grzbietu Bukowicy, gdzie organizowane są coroczne zawody z cyklu „Kiczera biega”. Terminy tych zawodów jeszcze nie są znane.

Od kilku lat przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem rozwija się ośrodek narciarstwa biegowego. W 2019 roku narciarskie trasy uzyskały homologację FIS, co umożliwia organizowanie na nich profesjonalnych zawodów. Homologację mają trasy o długości 1,7 km i 2,5 km, gdzie mogą ścigać się wyczynowcy. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest tu 17 km tras, z tym że większość z nich ma charakter rekreacyjny, przeznaczone są dla amatorów biegówek.

Lasy Państwowe/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bieszczadzkie leśne trasy narciarskie czekają. Wkrótce kilka ciekawych imprez sportowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.