Borusewicz: głosujmy wszyscy na Mazury

Borusewicz: głosujmy wszyscy na Mazury
Borusewicz: głosujmy wszyscy na Mazury (fot. flickr.com/ by kasica)
PAP / ad

Do oddania głosu na Mazury w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury namawiali podczas Dnia Otwartego w Senacie marszałek Bogdan Borusewicz oraz członkowie parlamentarnego zespołu "Mazury Cud Natury" i przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskiego.

"Dzisiaj w senacie promujemy ten najpiękniejszy region w Polsce, który bierze udział w konkursie na najpiękniejsze miejsce na świecie. Mazury przeszły już eliminacje. Teraz trwa konkurs, który zakończy się w listopadzie" - powiedział we wtorek dziennikarzom marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

"Zwracam się do naszych rodaków i Polonii rozsianej po całym świecie: głosujcie na Mazury, bo wiecie przecież, macie porównanie, jesteście w najróżniejszych miejscach świata, że Polska jest najpiękniejsza i Mazury są najpiękniejsze" - zachęcał do głosowania.

"Jesteśmy przekonani, że Mazury są jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Staramy się o tym poinformować, zachęcić ludzi z całego świata do przyjazdu tutaj. To ogromna szansa dla całej Polski, bo turysta, który przyjedzie na Mazury - przyjedzie do Polski. Przyjedzie i zobaczy wspaniały kraj" - powiedział Szmytke.

O tym, że głosowanie na Mazury jest szansą dla całej Polski przekonywał też marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

DEON.PL POLECA

Szmytke dodał, że wygrana Mazur w konkursie zwiększyłaby przychody Polski z turystyki."Dla Polski byłoby wspaniałe, gdyby Mazury znalazły się już w ścisłym gronie finalistów, a więc siedmiu najwspanialszych miejsc natury na świecie. (...) Polska miałaby jeszcze więcej przychodów z turystyki, a to jedna z przyjemniejszych gałęzi przemysłu" - powiedział dziennikarzom prezes POT.

Kampanię promującą Mazury wsparli już m.in. kard. Stanisław Dziwisz, Lech Wałęsa, Andrzej Wajda, Mirosław Hermaszewski i Jacek Pałkiewicz - honorowy "Ambasador Mazur" w ramach tej kampanii.

Mazury są jedynym regionem Polski, który znalazł się w gronie 28 finalistów plebiscytu, wybranych przez internautów spośród 261 kandydatur z całego świata. Wśród finalistów konkursu - obok malowniczego polskiego pojezierza - znalazły się m.in. Wielka Rafa Koralowa, Malediwy, Morze Martwe, Wielki Kanion Kolorado i Kilimandżaro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Borusewicz: głosujmy wszyscy na Mazury
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.