Brazylia: 36 proc. rodzin doświadcza niedoboru żywności

Brazylia: 36 proc. rodzin doświadcza niedoboru żywności
Fot. Rivail Júnior / YouTube.com
PAP / tk

Do 36 proc. wzrósł w Brazylii odsetek rodzin cierpiących na niedobór żywności - wynika z raportu Fundacji im. Getulio Vargasa (FGV) z Rio de Janeiro.

W opublikowanym w środę badaniu FGV stwierdza, że do dalszego pogłębienia się trudnej sytuacji żywnościowej rodzin może doprowadzić inflacja nasilająca się po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Niedobór żywności w Brazylii, jak odnotowuje FGV, jest zjawiskiem nasilającym się od 2014 roku. Wówczas odsetek doświadczających go gospodarstw domowych szacowany był na 14 proc.

Ośrodek odnotował, że między 2014 a 2019 rokiem doszło do wyraźnego wzrostu liczby brazylijskich rodzin doświadczających braków żywności. Na krótko przed pojawieniem się pandemii COVID-19 zwiększył się on do 30 proc.

DEON.PL POLECA

Autorzy studium wskazali, że zjawisko braków żywności pogłębił szczególnie widoczny w Brazylii po 2015 roku kryzys gospodarczy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joseph Ratzinger

Człowiek pragnie czegoś większego. Odczuwa głód wielkiej miłości, nieskończonego ukojenia, głód Boga. Jeśli nie zostanie on zaspokojony, człowiek na dłuższą metę nie może żyć, bo nie znajduje odpowiedzi na to, co najbardziej istotne.

Nieznane oblicze...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brazylia: 36 proc. rodzin doświadcza niedoboru żywności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.