Brazylia: 1200 policjantów walczy z gangami w ubogich dzielnicach Rio de Janeiro

Brazylia: 1200 policjantów walczy z gangami w ubogich dzielnicach Rio de Janeiro
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Grupa około 1200 brazylijskich policjantów rozpoczęła operację przeciwko członkom gangów w ubogich dzielnicach Rio de Janeiro. W jednej z nich w maju 2021 roku w strzelaninie policjantów z domniemanymi handlarzami narkotyków zginęło 28 osób.

Z przekazanych przez służby policyjne mediom szczegółów operacji wynika, że w środę oddziały uzbrojonych funkcjonariuszy weszły na teren dwóch faweli położonych w aglomeracji Rio de Janeiro: Jacarezinho oraz Muzema.

Według brazylijskiego portalu “O Globo” szczególnie niebezpieczna jest operacja w położonej w północnej części Rio de Janeiro faweli Jacarezinho, gdzie w maju 2021 r. doszło do potyczki pomiędzy oddziałami służb bezpieczeństwa a domniemanymi członkami lokalnych gangów. W efekcie strzelaniny zginęło 28 osób, w tym jeden policjant.

Walka z gangami narkotykowymi

“Poprzednia operacja policyjna w Jacarezinho była najbardziej krwawą w historii stanu Rio de Janeiro” - napisał w środę brazylijski portal, wskazując, że fawela ta od lat jest opanowana przez gangi specjalizujące się w handlu narkotykami.

DEON.PL POLECA


Z informacji “O Globo” wynika, że wśród funkcjonariuszy prowadzących operację o nazwie “Scalone Miasto” (Cidade Integrada) biorą udział jednostki specjalne, tzw. Bope.

Według brazylijskiej policji w najbliższym czasie akcja zostanie rozszerzona na inne fawele aglomeracji Rio de Janeiro: Manguinhos, Bandeira II oraz Conjunto Morar Carioca.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brazylia: 1200 policjantów walczy z gangami w ubogich dzielnicach Rio de Janeiro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.