Chińskie pielęgniarki pokazały jak wyglądają po godzinach walki z koronawirusem

Chińskie pielęgniarki pokazały jak wyglądają po godzinach walki z koronawirusem
(fot. PDChina)
1 rok temu
PDChina / boredpanda.com / pp

Odciśnięte maseczki, pot, plastry i rany - tak wyglądają twarze pielęgniarek z Wuhan, epicentrum epidemii koronawirusa.

Wyczerpani lekarze i pielęgniarki zasypiają na podłogach szpitala po niesamowicie długich zmianach. Zdjęcia śladów i siniaków pozostawionych na ich twarzach ze sprzętu ochronnego, który muszą nosić przez całą dobę, wywołały u wielu ludzi skrajne emocje. Na zdjęciach widać nie tylko rany na twarzach, ale także fizyczne i psychiczne wyczerpanie personelu medycznego. Obrazy udostępnione na Twitterze szeroko rozpowszechniły się w mediach społecznościowych i skutecznie ujawniły żniwo, jakie opieka nad pacjentami z wirusami wywiera na lekarzy i pielęgniarki.

Media podają, że personel medyczny z Wuhan pracuje nieprzerwanie. Mówi się, że wielu pracowników jest tak wyczerpanych, że zasypiają na szpitalnych krzesłach i podłogach, zanim wstają, aby rozpocząć kolejną męczącą zmianę. Nie mają czasu na korzystanie z łazienki czy zjedzenie posiłku.

Zobaczcie zdjęcia:

 

Podobnie sytuacja wygląda we Włoszech. Jedna z pielęgniarek opublikowała na swoim Instargamie zdjęcie, na którym widać jakie ślady na jej twarzy pozostawiły maseczki ochronne.

Zobaczcie: 

 

Apel do czytelników DEON.pl:

W najbliższych dniach najważniejsze jest to, żebyśmy jako społeczeństwo zachowywali się odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o nasze indywidualne zdrowie, ale też o zdrowie wszystkich ludzi, z którymi się codziennie spotykamy, których mijamy na ulicy.

Jeżeli widzisz u siebie jakiekolwiek objawy choroby, nie bagatelizuj ich, zgłoś się do odpowiednich służb. UWAGA: w takim przypadku nie idziemy do przychodni / szpitala (żeby nie zrażać innych), ale dzwonimy na całodobową infolinię pod numer 800 190 590. Bądźmy też na bieżąco z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s&feature=emb_title

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Chińskie pielęgniarki pokazały jak wyglądają po godzinach walki z koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.