Chiny: zimowe igrzyska olimpijskie bez kibiców zza granicy

Chiny: zimowe igrzyska olimpijskie bez kibiców zza granicy
Fot. Markos Mant / unsplash.com
PAP / tk

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że tylko kibice z Chin będą mogli wziąć udział w zimowych igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w 2022 roku w Pekinie. Decyzja ta została podjęta z powodu pandemii COVID-19.

To ustalenia środowego spotkania Rady Wykonawczej MKOl, która obradowała wspólnie z delegatami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Ustalono na nim reguły, które mają na celu ograniczyć liczbę infekcji COVID-19 i będą obowiązywać w Chinach zarówno podczas igrzysk olimpijskich, jak i paraolimpijskich (4-13 marca).

"Te zasady powstały po szeroko zakrojonych konsultacjach z międzynarodowymi ekspertami oraz władzami Chin" - zapewniono w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej MKOl.

Zaszczepieni sportowcy zwolnieni z kwarantanny

Jak poinformowano, każdy w pełni zaszczepiony na COVID-19 uczestnik imprez będzie zwolniony z kwarantanny, choć będzie podlegał licznym ograniczeniom dotyczącym przemieszczania się. Z kolei ci, którzy szczepionki nie otrzymali, będą musieli po przyjeździe przebyć 21-dniową kwarantannę. Wyjątkiem będą sportowcy, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych - ich przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

Bilety na zawody będą mogli zakupić wyłącznie kibice mieszkający na terenie Chin, którzy do tego spełnią szereg wymagań sanitarnych. Szczegółowe warunki nie zostały jeszcze ustalone, mają zostać opublikowane w listopadzie lub grudniu.

Pandemia COVID-19 doprowadziła do przełożenia letnich igrzysk w Tokio z 2020 na 2021 rok. Z tej imprezy początkowo wykluczono także kibiców zagranicznych, a ostatecznie na areny nie wpuszczano nawet mieszkańców Japonii.

Źródło: PAP / tk

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv
24,43 zł
34,90 zł

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Chiny: zimowe igrzyska olimpijskie bez kibiców zza granicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.