Ciało czteroletniego chłopca znaleziono w lesie. Policja zatrzymała matkę i jej partnera

Ciało czteroletniego chłopca znaleziono w lesie. Policja zatrzymała matkę i jej partnera
Zdj. ilustr. Fot. depositphotos.com
PAP/mk

Matka czteroletniego chłopczyka Karolina W. i jej partner Damian G. zostali zatrzymani przez policję z zarzutami zabójstwa dziecka. Ciało Leona odnaleźli funkcjonariusze w okolicach Garwolina (Mazowsze) po tym, jak miejsce zakopania zwłok wskazał podczas przesłuchania Damian G.

Karolina W. i Damian G. usłyszeli zarzuty zbrodni zabójstwa - poinformował prok. Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Śledczy będą wnioskować o areszt dla podejrzanych. W czwartek odbędzie się sekcja zwłok dziecka.

DEON.PL POLECA
19-letni Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek wieczorem. Usłyszeli zarzuty umyślnego zabójstwa dziecka. Ciało czteroletniego Leona zostało odkopane w środę rano. Prokurator Czyżewski powiedział dziennikarzom, że "podejrzani nie przyznali się do popełnienia tak sformułowanego czynu i złożyli zeznania tylko częściowo zbieżne z ustalonym stanem faktycznym".

Czyżewski przekazał, że aby zabezpieczyć tok postępowania i zapobiec mataczeniu w sprawie, prokuratura co do obojga podejrzanych zamierza złożyć wniosek do sądu rejonowego o tymczasowy areszt.

Prokurator podkreślił, że w materiałach sprawy są okoliczności, które "wskazują na to, że do zgonu tego dziecka doszło znacznie wcześniej". - Natomiast są to również okoliczności na tyle wrażliwe, że nie chciałbym o tym mówić i przekazywać tego opinii publicznej - zastrzegł prokurator.

Zapytany, czy dziecko miało ślady pobicia lub uduszenia, Czyżewski wyjaśnił, że na czwartek zaplanowana jest sekcja zwłok.

- Liczymy na to, że jutrzejsza sekcja zwłok odpowie na pytanie, kiedy doszło do zgonu dziecka, jakie i czy w ogóle są jakieś obrażenia na ciele dziecka, oraz co było przyczyną, czyli w jakim mechanizmie doszło do zgonu dziecka - podkreślił.

Prokurator potwierdził, że podejrzana o zabójstwo 19-latka jest również matka ośmiomiesięcznego dziecka i zapewnił, że zabezpieczenie teraz jego losu jest też priorytetowym wątkiem postępowania.

Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek ok. godz. 22.30 w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim. To wieś w zupełnie innym rejonie Mazowsza, ponad 150 km od miejsca znalezienia ciała chłopca. Według informacji PAP w czasie rozpytania Damian G. przyznał się, że zakopał zwłoki dziecka w okolicach Garwolina. Zostały znalezione w środę około godz. 5.40, w miejscowości Ruda Talubska.

Zaginięcie chłopca zgłosiła jego prababcia 21 października br. 63-latka obawiała się o życie prawnuczka Leona, którego nie widziała od kwietnia tego roku.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Gołębiowski

Odkryj, jak działa polski mindhunter.

Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze...

Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy...

Skomentuj artykuł

Ciało czteroletniego chłopca znaleziono w lesie. Policja zatrzymała matkę i jej partnera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.