Cyberprzestępcy na Facebooku. KNF ostrzega

Cyberprzestępcy na Facebooku. KNF ostrzega
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/X/dm

Cyberprzestępcy wyłudzają poświadczenia logowania do kont Facebook; informują użytkowników o konieczności podjęcia działań, a w rzeczywistości przekierowują na fałszywą stronę - ostrzegł w czwartek Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

„Cyberprzestępcy wyłudzają poświadczenia logowania do kont Facebook. Informują użytkowników o konieczności podjęcia działań, a w rzeczywistości przekierowują na fałszywą stronę. Wykorzystują posty, w których oznaczają wiele fanpage’ów” - poinformował we wpisie na Twitterze Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego KNF.

Dodał, że konta w rękach cyberprzestępców mogą prowadzić do kradzieży środków.

„Bądźcie czujni i ostrzeżcie znajomych” - zaapelowano we wpisie.

Sektorowy Zespół Cyberbezpieczeństwa został utworzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zespół ma m.in. przyjmować zgłoszenia o incydentach poważnych oraz wspierać w ich obsłudze, analizować takie incydenty, a także szukać powiązań pomiędzy nimi. Ma również współpracować z właściwym CSIRT MON, CSIRT NASK i CSIRT GOV w zakresie koordynowania obsługi takich incydentów.

PAP/X/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Cyberprzestępcy na Facebooku. KNF ostrzega
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.