Czesi zachwyceni pożegnaniem w Polsce

Czesi zachwyceni pożegnaniem w Polsce
Gracze reprezentacji Czech - od lewej: David Limberski, Vaclav Pilar, Daniel Kolar i Theodor Gebre Selassie stoją obok autokaru przed Hotelem Monopol, przed odjazdem z UEFA EURO 2012. Piłkarze, podziękowali polskim fanom za doping i zaśpiewali "Polacy nic się nie stało.." Wczoraj, drużyna narodowa Czech przegrała z Portugalią 0:1 w ćwierćfinałowym meczu piłkarskich mistrzostw Europy. (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
PAP / wm

- Zostaliśmy tak pożegnani przez Polaków, że aż nie chciało się wracać do domów - przyznał w piątek menedżer piłkarskiej reprezentacji Czech Vladimir Smicer. Ćwierćfinaliści Euro 2012, którzy przegrali w tej fazie z Portugalią, dotarli po południu do Pragi.

Czesi po meczu 1/4 finału w Warszawie wrócili do Wrocławia i ostatnią noc przed podróżą do Pragi spędzili w tamtejszym hotelu Monopol (w swojej bazie pobytowej podczas Euro 2012). W piątek czekało na nich wielu polskich kibiców, którzy pożegnali piłkarzy Michala Bilka głośnymi brawami i okrzykami.

- Kiedy opuszczaliśmy hotel, spotkaliśmy się z liczną grupą polskich fanów. Rozstawali się z nami w taki sposób, jakby to ich drużyna właśnie wyjeżdżała. To bardzo miłe, aż nie chciało się wracać do domów - przyznał już w Pradze Smicer.

Znakomity w przeszłości piłkarz reprezentacji Czech, wicemistrz Europy z 1996 roku, chwalił również warunki pobytowe we Wrocławiu. - Były obawy dotyczące zamieszkania w centrum miasta, ale wszystko funkcjonowało idealnie - dodał.

W meczach grupy A Czesi przegrali 1:4 z Rosją, pokonali 2:1 Grecję i wygrali 1:0 z Polską (wszystkie spotkania we Wrocławiu). Po zajęciu pierwszego miejsca trafili w ćwierćfinale na Portugalię, z którą przegrali w czwartek w Warszawie 0:1 po golu Cristiano Ronaldo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czesi zachwyceni pożegnaniem w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.