Dwulatek przypadkowo strzelił ojcu w plecy. Mężczyzna zmarł

Dwulatek przypadkowo strzelił ojcu w plecy. Mężczyzna zmarł
fot. Depositphotos
PAP / pk

2-letni chłopiec przypadkowo zastrzelił swojego ojca na Florydzie z naładowanej, niezabezpieczonej broni. W momencie incydentu wszyscy członkowie rodziny znajdowali się w tym samym pokoju.

Lokalne władze hrabstwa Orange poinformowały w poniedziałek, że do tragedii doszło 26 maja. Kiedy zaalarmowana policja przybyła do domu ofiary w pobliżu Orlando zastała Marie Ayalę wykonującą masaż serca postrzelonemu mężowi, Reggiemu Mabry'emu.

Śledczy początkowo sądzili, że 26-letni mężczyzna, który zmarł wkrótce potem w szpitalu, sam się zastrzelił. Najstarsze dziecko powiedziało jednak, że śmiertelny strzał oddał jego 2-letni brat - poinformował Le Journal de Quebec, powołując się na szeryfa hrabstwa Orange Johna Mina.

Dziecko strzeliło ojcu w plecy

Broń znajdowała się w torbie, którą Mabry zostawił na podłodze. Dotarło do niej dziecko i strzeliło ojcu w plecy, gdy ten grał na komputerze w grę wideo.

DEON.PL POLECA

Oboje rodzice przebywali na zwolnieniu warunkowym po popełnieniu kilku przestępstw związanych z zaniedbywaniem dzieci i używaniem narkotyków - powiedział szeryf.

- Właścicieli broni, którzy nie przechowują jej w bezpieczny sposób, od takich tragedii dzieli tylko ułamek sekundy - ocenił.

Wypadek na Florydzie nie jest odosobniony. W sierpniu 2021 r. dwuletnie dziecko znalazło broń pozostawioną w plecaku i strzeliło matce w głowę.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Dwulatek przypadkowo strzelił ojcu w plecy. Mężczyzna zmarł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.