Festiwal promujący polską kulturę w Kijowie. Zaprezentowano polskie pieśni, tańce i modę

Festiwal promujący polską kulturę w Kijowie. Zaprezentowano polskie pieśni, tańce i modę
Fot. Andrea Obzerova / depositphotos.com
PAP / tk

Polska społeczność w Kijowie na Ukrainie zorganizowała festiwal promujący polską kulturę. Zaprezentowano polskie pieśni i tańce. Odbył się także pokaz mody z elementami folkowymi. W ramach wydarzenia odbył się koncert "W rytmie Polski Fest" i akcja "Wytnij hołubca".

Festiwal zorganizowano, by promować polską kulturę i pokazać młodym ludziom, że kultura tradycyjna jest naszym bezcennym bogactwem - podkreśliła podczas otwarcia festiwalu Karolina Jermak, tancerka zespołu "Polanie znad Dniepru". "Chcemy ocalić ją od zapomnienia, ponieważ stanowi element naszej tożsamości" - dodała.

- "W rytmie Polski Fest" to koncert kijowskich wykonawców, którzy prezentują polskie pieśni i tańce, takie jak kujawiak, oberek czy krakowiak - mówi Łesia Jermak, przedstawicielka organizatorów wydarzenia: Zespołu Pieśni i Tańca "Polanie znad Dniepru" i Związku Polaków na Ukrainie. Zaznaczyła, że taki festiwal odbywa się w Kijowie po raz pierwszy.

Atrakcje podczas festiwalu w Kijowie

- To też kontynuacja akcji popularyzującej polską kulturę "Wytnij hołubca". W ramach wydarzenia zorganizowano wystawę fotograficzną polskich strojów ludowych, pokaz mody z elementami folkowymi "Polska szafa" i potańcówkę pod akompaniament saksofonu – podkreśliła organizatorka.

Łesia Jermak przekazała, że na scenie zaprezentuje się łącznie około stu osób: dzieci, nastolatków, dorosłych. - Przyjmujemy chętnie każdego, kto tak jak my interesuje się kulturą - zaprosiła szefowa założonego w 2000 roku zespołu "Polanie znad Dniepru".

W wydarzeniu wzięli udział małżonka ambasadora RP w Kijowie Monika Kapa-Cichocka, konsul Przemysław Pierz, przedstawiciele polskiej społeczności. Projekt wsparły Kancelaria Premiera, Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" i Ambasada RP w Kijowie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Fedorowicz

Kultura osobista i przestrzeganie jej zasad definiuje każdego człowieka. Jednak czy te zasady są istotne i stanowią nieodzowny element relacji międzyludzkich? Jak rozumieją ją dorośli, a co na jej temat mają do powiedzenia młodzi ludzie?

...

Skomentuj artykuł

Festiwal promujący polską kulturę w Kijowie. Zaprezentowano polskie pieśni, tańce i modę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.