Francja. "Cała klasa polityczna jest po stronie Polaków"

Francja. "Cała klasa polityczna jest po stronie Polaków"
Fot. BBC News / Youtube
PAP/ kb

- Trzeba natychmiast zatrzymać migrację; cała klasa polityczna jest po stronie Polaków – stwierdził we wtorek były negocjator ds. brexitu i kandydat na prezydenta w przyszłorocznych wyborach Michel Barnier.

Barnier w wywiadzie dla stacji BFM TV po raz kolejny powrócił do moratorium „od trzech do pięciu lat” w sprawie imigracji. Polityk chce podjęcia przez UE natychmiastowych kroków, aby tymczasowo wstrzymać obowiązujące przepisy dotyczące azylu i łączenia rodzin.

DEON.PL POLECA
"Trzeba natychmiast zatrzymać migrację"

„Podejmujemy natychmiastowe działania, aby drastycznie ograniczyć łączenie rodzin i znacznie ograniczyć przyjmowanie studentów” – stwierdził Barnier. „Proponuję zorganizowanie referendum we wrześniu, aby naciskać na ustanowienie kwot przyjęć głosowanych corocznie przez parlament; potrzebujemy do tego wspólnej polityki europejskiej” – zapowiedział francuski polityk.

„W okresie moratorium będziemy rozmawiać z naszymi europejskimi partnerami o wspólnej polityce wizowej, azylowej i kontroli granicznej” – dodał. Zachęcił też "do dyskusji z krajami emigracji" o "umownej i logicznej postawie przy przyjmowaniu osób, które deportujemy".

Inna kandydatka w wyborach prezydenckich Marine Le Pen, reprezentująca skrajną prawicę, zaproponowała we wtorek wysłanie na granicę polsko-białoruską francuskich patroli wsparcia dla polskich służb, aby pomóc Polsce powstrzymać napierających migrantów na granicę UE.

„Francja powinna wesprzeć Polskę i honorować swoje zobowiązania” – stwierdziła Le Pen w rozmowie z dziennikarzami w Courseulles-Sur-Mer w departamencie Calvados. „Agencja Frontex nie spełnia swojej funkcji, raczej zaprasza migrantów do UE niż ich powstrzymuje; władze Polski są tego samego zdanie” – uważa Le Pen.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dorota Przygrodzka, Andrzej Niczypor SJ

Wolność, która jest tematem prezentowanych konferencji, to w kontekście współczesnego dążenia do niczym nieograniczonej niezależności i swobody, zagadnienie niezmiernie istotne. Autorzy próbują odpowiedzieć na ważne w tym kontekście pytania, między innymi:

- Czy współczesny człowiek...

Skomentuj artykuł

Francja. "Cała klasa polityczna jest po stronie Polaków"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.