French Open: Radwańska odpada w 2 rundzie

Agnieszka Radwańska podczas meczu 2 rundy turnieju French Open z Jarosławą Szwedową (fot. EPA/CHRISTOPHE KARABA)

Agnieszka Radwańska odpadła z rywalizacji singlistek turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa. Rozstawiona z numerem ósmym krakowianka przegrała z Jarosławą Szwedową z Kazachstanu 5:7, 3:6.

Spotkanie Radwańskiej zaplanowane było na godzinę 11, jednak z powodu deszczu rozpoczęło się tuż przed godziną 16. Początek nie wskazywał, aby Polka miała mieć jakiekolwiek kłopoty z rywalką. Radwańska szybko przełamała reprezentantkę Kazachstanu i wyszła na prowadzenie 2:0, ale Szwedowa wkrótce potem zrewanżowała się krakowiance za stratę podania i doprowadziła do wyrównania 2:2. Po kolejnym przełamaniu Polka przegrywała już 3:5, a  pierwszego seta zakończyła porażką 5:7.

W drugim secie Radwańska pogubiła się całkowicie i przegrywała 0:4. Szansę na opamiętanie dała Polce aura: deszcz przerwał pojedynek przy stanie 5:2 dla zawodniczki Kazachstanu. Ale Szwedowa nie wypuściła szansy z rąk, a Radwańska nie znalazła sposobu na odwrócenie losów meczu i po zdobyciu jeszcze jednego gema zeszła z kortu pokonana.

Porażka oznacza dla krakowianki kontynuację fatum drugiej rundy. To już czwarty turniej z rzędu, który Polka kończy na tym etapie.