French Open: Radwańska w II rundzie

Agnieszka Radwańska na korcie nr 3 podczas pojedynku z Eleną Baltachą (fot. PAP/EPA/FELIPE TRUEBA)
inf.wł./PR

Agnieszka Radwańska (rozstawiona z nr 8) pokonała w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa (pula nagród 16,807 mln euro) Brytyjkę Elenę Baltachę 6-0, 7-5.

Pierwszy set Agnieszka wygrała szybciutko, w 24 minuty. Historii ta partia nie miała żadnej. Polka grała bardzo dobrze, Brytyjka była bezradna. Schody zaczęły się w secie drugim. By pokonać rywalkę nasza tenisistka potrzebowała tym razem aż 62 minut. Ale to już znamy z trzech poprzednich turniejów w Stuttgarcie, Rzymie i Madrycie, kiedy Radwańska zaczynała jak burza, by później słabnąć z minuty na minutę. We wspomnianych zawodach odpadała niespodziewanie w drugiej rundzie. Oby drugi set poniedziałkowego pojedynku nie był zapowiedzą kolejnego kryzysu Polki.

W następnej rundzie French Open nasza zawodniczka zmierzy się z Jarosławą Szwedową (Kazachstan).