Gdańsk: Samotne trzyletnie dziecko w piżamie spacerowało po mieście

Gdańsk: Samotne trzyletnie dziecko w piżamie spacerowało po mieście
Zdjęcie ilustracyjne (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Policjanci z Gdańska zaopiekowali się 3-letnim chłopcem, który bez opieki spacerował po gdańskiej dzielnicy Orunia. Rodzice po kilku godzinach zgłosili się na komisariat chcąc poinformować o zaginięciu dziecka. Maluch trafił do rodziny zastępczej. Rodzicom grozi do 3 lat więzienia.

Samotny chłopiec na terenie Gdańska

- Policjanci odebrali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, że w dzielnicy Orunia przy jednym ze sklepów przebywa małe dziecko bez opieki - mówił w poniedziałek oficer gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski. Wyjaśnił, że do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 11. Zapewniał, że policjanci, którzy przybyli na miejsce zaopiekowali się dzieckiem i rozpoczęli poszukiwania jego rodziców.

- Chłopiec nie potrafił powiedzieć gdzie mieszka, był ubrany jedynie w piżamę oraz trampki - relacjonował i dodał, że funkcjonariusze sprawdzili pobliskie ulice, rozmawiali z mieszkańcami oraz pracownikami sklepów. - W trakcie czynności nie ustalili adresu chłopca - stwierdził policjant.

Rodzice dziecka odpowiedzą za porzucenie małoletniego

Tego samego dnia, po ok. 3 godzinach do komisariatu przyszli rodzice dziecka, którzy chcieli zgłosić jego zaginięcie. - 33-letni ojciec oraz 25-letnia matka wyjaśnili, że drzwi ich mieszkania były zamknięte na klucz, jednak chłopiec poradził sobie z tym zabezpieczeniem i podczas gdy spali, wyszedł - podał Chrzanowski.

DEON.PL POLECA

Rodzice dziecka zostali przesłuchani i - jak dodał policjant - mogą teraz odpowiadać za porzucenie małoletniego. Decyzją sądu 3-latek przebywa w rodzinie zastępczej.

Za niedopełnienie obowiązku troszczenia się o małoletniego poniżej lat 15 grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jagoda Różycka

Anoreksja
Bulimia
Kompulsywne objadanie się

Zaburzenia odżywiania coraz częściej stają się problemem dzieci i nastolatków. Przyczyny mogą być różne, ale podstawą ich leczenia, oprócz psychoterapii, jest przede wszystkim wsparcie rodzica.

Ta książka pomoże...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gdańsk: Samotne trzyletnie dziecko w piżamie spacerowało po mieście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.