Gdynia bez nocnych patroli Straży Miejskiej. Przyczyny są dwie

Gdynia bez nocnych patroli Straży Miejskiej. Przyczyny są dwie
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Jak poinformował komendant Straży Miejskiej w Gdyni, od 1 października Straż Miejska w Gdyni zawiesza patrole nocne. Powodem są braki kadrowe oraz mniejsza liczba zgłoszeń od mieszkańców w godzinach nocnych.

„Prowadzimy analizę dotyczącą tego jak nasze siły są wykorzystywane i wynika z nich, że nocnych zgłoszeń jest niewiele. Za tym idzie oczywiście druga sprawa - nasze siły i środki” – powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Bień, komendant Straży Miejskiej w Gdyni.

Komendant zaznaczył, że funkcjonariusze chcą reagować jak najszybciej na zgłoszenia mieszkańców. „Ponieważ w nocy jest ich bardzo mało, bardziej potrzebne w mojej ocenie jest to, byśmy w ciągu dnia szybciej docierali do mieszkańca, który zgłasza jakiś problem. Przez to, że zlikwidujemy nocne patrole, będziemy mieli więcej funkcjonariuszy w ciągu dnia” – dodał.

Podkreślił też, że na decyzję o zawieszeniu nocnych patroli wpływ mają również problemy kadrowe. Obecnie w gdyńskiej straży miejskiej jest 11 wakatów. „To też jest racjonalizacja wykorzystania zasobów, które posiadamy. Patrole, które do tej pory działały w systemie 7 – 19, od października będą działać w systemie 6-22, czyli w godzinach w których wpływa najwięcej zgłoszeń od mieszkańców” – mówił.

Jak wyjaśnił, dyspozytornia i monitoring miejski będą działać w dalszym ciągu całodobowo. Straż Miejska w Gdyni cały czas prowadzi też nabór nowych funkcjonariuszy.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gdynia bez nocnych patroli Straży Miejskiej. Przyczyny są dwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.