Georgina i Helgarda – to one przyniosą nam złotą polską jesień

Georgina i Helgarda – to one przyniosą nam złotą polską jesień
Park Oliwski w Gdańsku - Oliwie (Fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Niże o imionach Georgina i Helgarda wędrujące nad Europą odsłonią nam kolejny epizod złotej polskiej jesieni – mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Październik – zgodnie z danymi do 20. – jest cieplejszy od tych ze średnimi temperaturami o 1,6 st. C. W kolejnych dniach będzie również ciepło. Piątek był ostatnim chłodniejszym dniem. Najniższą temperaturę przy gruncie minus 7 st. zanotowano w Kozienicach. Natomiast termometry umieszczone w tym mieście na wysokości 2 m pokazywały minus 4 st. C. Na razie na tym kończą się przymrozki. - Napływa do nas cieplejsze powietrze. Przyniesie ono nam nawet temperatury przekraczające 20 st. C. – Zapowiada Walijewski.

Odpowiedzialne za to są niże o imionach Georgina i Helgarda. - Georgina i Helgarda będą sobie wędrować przez Europę i kształtować pogodę. Odsuną nam chłód i przyniosą cieplejsze powietrze – to dobra wiadomość – mówi meteorolog.

Dodaje, że jest niestety też gorsza informacja dla wszystkich, którzy wypatrują słońca. - Z tymi układami związane są fronty atmosferyczne. Przyniosą nam one więcej chmur i deszcz. Jednak opady będą niewielkie – zapewnia.

DEON.PL POLECA

Trochę cieplej niż w ostatnich dniach będzie już w sobotę, szczególnie w zachodniej i południowej części kraju. Temperatura od 9, przez 13 – 14, do 15 – 16 – 17 st. C. Niestety w całym kraju pochmurnie z niewielkimi opadami.

W niedzielę należy spodziewać się wyższych temperatur. Na termometrach pojawi się dużo wartości dwucyfrowych. - Szczególnie przyjemnie będzie na zachodzie południu i w centrum. Tam zobaczymy od 15 do 19 stopnie, a nie wykluczone, że w Polsce południowo-zachodniej pojawi się nawet dwudziestka - prognozuje. Niemal w całym kraju słońce. Ciut chłodniej i pochmurnie nad morzem i Suwalszczyźnie. Tam ok. 12 – 14 st. C.

Zatem przed nami – jak mówi Walijewski - "kolejny epizod złotej polskiej jesieni". - W poniedziałek i wtorek na pewno będzie ciepło. Możemy się spodziewać wartości z dwójką z przodu. Na południu temperatura maksymalna 20 st. C, a w pozostałej części kraju 17 – 18 st. C. Poszkodowane będą znowu tereny nadmorskie i Suwalszczyzna. Tam cały czas maksymalnie 13 – 15 st. Niebo mogą przykryć chmury, a z nich spaść deszcz, ale nic groźnego – prognozuje.

W środę już trochę się ochłodzi, do 18 st. w czwartek 15 – 16, a piątek przeważnie 16 – 17. - Ale nie wykluczone, że w kolejny weekend znów podbije ciepłe powietrze i termometry wskażą 20 st. C. – przewiduje Walijewski.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Georgina i Helgarda – to one przyniosą nam złotą polską jesień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.