Hiszpania: seria wybuchów w zakładzie produkcji paliw

Hiszpania: seria wybuchów w zakładzie produkcji paliw
Fot. Matt C / unsplash.com
PAP / tk

Co najmniej dwie osoby zginęły w efekcie serii eksplozji, do których doszło w czwartek po południu w zakładzie produkującym biodiesel w miejscowości Calahorra, we wspólnocie autonomicznej La Rioja, na północy Hiszpanii.

Jak poinformowały regionalne władze, w związku z eksplozjami konieczna była ewakuacja około 250 dzieci, które w chwili wybuchu znajdowały się w pobliżu sąsiadującego z zakładem parku zoologicznym. Żadne z nich nie ucierpiało.

Obecne na miejscu jednostki straży pożarnej gaszą pożar, który wybuchł w rezultacie eksplozji na terenie zakładu, nad którym unoszą się kłęby czarnego dymu. Wszczęto też śledztwo mające ustalić przyczynę tragicznego zdarzenia.

Rząd wspólnoty autonomicznej La Rioja ogłosił, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że krótko przed godziną 13. doszło do serii wybuchów na terenie zakładu, którego załoga została już ewakuowana.

Cytowani przez regionalną gazetę “La Rioja” pracownicy przedsiębiorstwa twierdzą, że wybuchy objęły zbiorniki wypełnione biodieslem.

Lokalny dziennik przypomina, że w tym samym zakładzie doszło już wcześniej do eksplozji zbiornika z paliwem i pożaru. Zdarzenie miało miejsce w grudniu 2016 r.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hiszpania: seria wybuchów w zakładzie produkcji paliw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.