IMGW ostrzega: wieczorem silne opady w południowo-wschodniej części kraju

IMGW ostrzega: wieczorem silne opady w południowo-wschodniej części kraju
fot. Glenn Carstens-Peters / Unsplash
PAP / pk

Wieczorem możliwe są opady deszczu, a na Wybrzeżu i Pomorzu burze; nocą silne opady deszczu i burze najprawdopodobniej wystąpią w południowej i południowo-wschodniej części kraju - poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w niedzielę po południu wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu, zaś na Wybrzeżu oraz Pomorzu możliwe są burze. Niewykluczone, że burze pojawią się także na południowym wschodzie.

Temperatura wieczorem wyniesie od 19-20 st. C na północy, do ok. 24 st. C na południowym wschodzie. W trakcie deszczu temperatura będzie spadać i wyniesie ok. 17-18 st. C. W burzach wiatr będzie porywisty, jego prędkość może wynieść w porywach do 80 km/h.

W nocy od południowego zachodu zacznie natomiast wchodzić strefa opadów deszczu. Padać będzie jeszcze na północy, choć burze będą już zanikać. Najmniejsze opady są spodziewane na zachodzie kraju, tam noc na ogół będzie pogodna, ale sporadycznie mogą wystąpić opady.

"Od południowego zachodu i południa będzie wkraczała strefa opadów i tu też możliwe są w nocy burze. Opady mogą być silniejsze. Wydaliśmy ostrzeżenia o silnych opadach deszczu z burzami, którzy może spaść w pasie od Górnego Śląska przez Małopolskę, Podkarpacie, Lubelszczyznę i kawałek Mazowsza" - powiedziała PAP Tomczuk. Dodała, że mogą tam wystąpić opady o natężeniu do 40 mm.

Niewykluczone jest również wystąpienie burz, w których wiatr może osiągnąć porywy do 80 km/h. Nad ranem burze mogą dotrzeć na wschodnie Mazowsze i południowe Podlasie. Nocą temperatura wyniesie od 11 do 17 st. C.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW ostrzega: wieczorem silne opady w południowo-wschodniej części kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.