Przed nami ciepła noc. Burze na północnym wschodzie

Przed nami ciepła noc. Burze na północnym wschodzie
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Noc będzie bardzo ciepła w całym kraju - do 20 st. C w centrum kraju. Burze będą się utrzymywały na północnym wschodzie - przekazała w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Po południu strefa opadów deszczu i burz znad Mazowsza będzie wkraczać na teren Warmii i Mazur. Obejmie część północno-wschodnią kraju - od województwa warmińsko-mazurskiego, przez podlaskie, mazowieckie po Lubelszczyznę. Tam spodziewamy się przelotnych opadów deszczu i burz.

Opady mogą wynieść nawet do 40 litrów na mkw., a lokalnie głównie na Mazurach i Podlasiu nawet 50 litrów. Podczas burz porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 70 km/h.

Niewielkie zagrożenie burzami może wystąpić na wschodzie województwa świętokrzyskiego i północy podkarpackiego.  W pozostałej części kraju będzie słonecznie, nie wystąpią tam groźne zjawiska pogodowe.

Najcieplejszym rejonem kraju będą Opolszczyzna i Górny Śląsk, tam IMGW prognozuje po południu nawet 32 stopnie Celsjusza. W głębi kraju będzie od 29 do 30 stopni. Najchłodniej będzie na wybrzeżu, 25-26 stopni, w dolinach górskich 28-29 stopni.

DEON.PL POLECA

Noc będzie bardzo ciepła. Burze będą się utrzymywały na północnym wschodzie. Mogą trwać przez całą noc, nawet do rana.

W drugiej części nocy burze i opady deszczu przejdą na krańce zachodnie - od Pomorza przez ziemię lubuską po Dolny Śląsk.  Opady prognozowane są do 20 litrów na mkw., a porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h.

W nocy najchłodniej będzie w dolinach górskich 17-18 stopni, na Pomorzu Zachodnim i na północnym wschodzie 18 stopni. W centrum kraju temperatura wyniesie 19-20 stopni.

PAP/dm

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przed nami ciepła noc. Burze na północnym wschodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.