Indonezja: erupcja wulkanu na wyspie. Jest ofiara śmiertelna

Indonezja: erupcja wulkanu na wyspie. Jest ofiara śmiertelna
Fot. PAP/EPA/Miguel Calero / PAP/EPA/Indonesian National Board for Disaster Management (BNPB) HANDOUT
PAP / tk

Na najgęściej zaludnionej wyspie Indonezji, Jawie doszło do erupcji wulkanu Semeru, najwyższego w tej części kraju. Władze poinformowały o jednej ofierze śmiertelnej wybuchu i 41 przypadkach ciężkich poparzeń.

Otaczające zbocza Semeru wioski wschodniej części Jawy pokryły się towarzyszącym erupcji wulkanicznym popiołem. Trwająca w czasie wybuchu burza z piorunami oraz deszcz zepchnęły lawę i tlące się rumowiska, które utworzyły utrudniające ewakuację gęste błoto. Osuwająca się ziemia zniszczyła również most łączący dwie pobliskie wioski Pronojiwo i Candipuro - poinformował gubernator prowincji Lumajang Thoriqul Haq.

- Z terenów otaczających wulkan ewakuowano kilkaset osób - dodał gubernator. Po erupcji zgłoszono zaginięcie dwóch mieszkańców pobliskich wiosek.

DEON.PL POLECA

Wulkan Semeru (3676 m n.p.m.) wybuchł poprzednio w styczniu bieżącego roku. Nie odnotowano wtedy ofiar śmiertelnych. W Indonezji znajduje się 130 aktywnych wulkanów - przypomina agencja Reutera.

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Indonezja: erupcja wulkanu na wyspie. Jest ofiara śmiertelna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.