Jaka pogoda w weekend? W sobotę pogodnie, w niedzielę powrót burz

Jaka pogoda w weekend? W sobotę pogodnie, w niedzielę powrót burz
fot. Depositphotos
PAP / pk

Nadchodzący weekend będzie z początku pogodny i słoneczny, ale już w niedzielę pojawią się chmury, przelotne opady, a nawet burze - wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z kolei poniedziałek, wtorek i środa będą upalne i burzowe.

- W sobotę będzie pogodnie; przewidujemy dużo słońca i brak opadów. Temperatura od 22 stopni Celsjusza - zwłaszcza lokalnie nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat i na Zamojszczyźnie. Cieplej - do 27 st. C. w centrum kraju i na krańcach zachodnich do 29 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych, a na wschodzie - północno-zachodnich - powiedziała synoptyk Małgorzata Tomczuk z IMiGW.

Z kolei w niedzielę od zachodu nasunie się front, który przyniesie więcej chmur, przelotne opady i burze. Według IMiGW będą one występować przede wszystkim na zachodzie.

- W środku dnia front będzie ukośnie przebiegać przez obszar Polski - od Dolnego Śląska po Mazury. Ponieważ jednak będzie on wędrować od zachodu, to pogoda najpierw zepsuje się w regionach zachodnich, potem w centrum, a w końcu na północnym wschodzie - dodała synoptyk.

DEON.PL POLECA

Wraz z frontem przemieszczać będzie się zimniejsze powietrze. Chłodniej będzie na wybrzeżu - tuż przy brzegu, przy wiejącym od morza wietrze, temperatura może wynosić ok. 20, nieco ciepłej będzie w głębi lądu - 24-27 st. C.

- Im dalej na wschód tym cieplej; w zasadzie poza częścią ogarniętą przez front nasuwający się na Wielkopolskę, gdzie będzie 28-29 stopni, słupek rtęci na termometrach będzie utrzymywał się na poziomie 28-31 stopni - wynika z ustaleń IMiGW.

Obok przelotnych opadów deszczu może pojawić się grad i burze, podczas których może wystąpić porywisty wiatr do 70 km/h.

W poniedziałek, wtorek i środę nadal będzie upalnie i burzowo. Temperatura maksymalna wyniesie 28-33 stopnie, nad morzem może być okresami chłodniej, od 22 do 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, nad morzem okresami północny. W czasie burz porywy do 70 km/h.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jaka pogoda w weekend? W sobotę pogodnie, w niedzielę powrót burz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.