Jest akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Jerzemu S. Grożą mu dwa lata więzienia

Jest akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Jerzemu S. Grożą mu dwa lata więzienia
Jerzy S. Fot. Wikimedia Commons / Autorstwa Grzegorz Gołębiowski / CC BY-SA 4.0 / DEON.pl
PAP / mł

Do krakowskiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jerzemu S. - dowiedział się w czwartek PAP w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Krakowie. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości Jerzemu S. grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Akt oskarżenia przeciwko Jerzemu S. za prowadzenie w stanie nietrzeźwości wpłynął do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy - dowiedział się PAP w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Krakowie.

Jest akt oskarżenia przeciwko aktorowi Jerzemu S.

O skierowaniu przez prokuraturę do sądu aktu oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Jerzemu S. poinformował w środę portal RMF24. 29 listopada aktor usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Po przedstawieniu zarzutów w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy S. został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia.

Prowadził po alkoholu, bo "zapomniał o spotkaniu" 

"Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wynikało to z faktu, że był wcześniej umówiony z pewną osobą, która przypomniała mu o tym spotkaniu nagle, on zapomniał o tym spotkaniu, w związku z tym czując się dobrze po kilku godzinach od spożycia alkoholu, wsiadł do samochodu i jechał na to spotkanie" - przekazał wówczas podczas konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Jerzy S. miał 0,7 promila, gdy potrącił motocyklistę

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości Jerzemu S. grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Policja osobno zbada sprawę kolizji z motocyklistą.

Mężczyzna w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Jechał dalej, bo - jak tłumaczył potem na miejscu policji - nie zauważył kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jim Harbaugh SJ

Niezwykłe spotkanie dwóch duchowych dróg 

Czy Dwanaście Kroków i Ćwiczenia św. Ignacego Loyoli mają ze sobą coś wspólnego? Zarówno św. Ignacy, jak i Bill Wilson – założyciel ruchu Anonimowych Alkoholików – znaleźli się na...

Skomentuj artykuł

Jest akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Jerzemu S. Grożą mu dwa lata więzienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.