Znany aktor przechodzi na katolicyzm. Kluczową rolę w tym procesie odegrała Maryja

Znany aktor przechodzi na katolicyzm. Kluczową rolę w tym procesie odegrała Maryja
Kadr z filmu "Zostań na chwilę" (fot. STUDIOCANAL France / YouTube.com)
catholicnewsagency.com / tk

Gad Elmaleh jest znanym francuskim aktorem żydowskiego pochodzenia. Artysta ogłosił swoje nawrócenie na katolicyzm i jak sam przyznał, kluczową rolę w tym procesie odegrała Maryja Dziewica.

Historię swojego nawrócenia Elmaleh postanowił przedstawić w filmie „Reste un peu” („Zostań na chwilę”), który premierę będzie miał 16 listopada tego roku. Aktor sam wyreżyserował i zagrał w produkcji.

Francuski aktor żydowskiego pochodzenia powiedział gazecie „Le Figaro”, że „Maryja Dziewica jest moją najpiękniejszą miłością” i zdziwił się, że we Francji „zdecydowana większość katolików nie żyje otwarcie swoją wiarą”.

Elmaleh przyznał, że pierwszy raz wizerunek Maryi zobaczył jeszcze jako dziecko w kościele. Zrobił on na nim ogromne wrażenie. Aktor nie mówił o swoich odczuciach względem Matki Bożej nikomu. Trzymał to w tajemnicy przed wszystkimi, ponieważ bał się reakcji swojej rodziny i otoczenia, w którym się wychowywał.

- Nie mogłem chodzić do kościołów, bo to był grzech, to było zakazane. Ale kiedy miałem 6 lub 7 lat, wszedłem do jednego z nich i powiedziałem sobie: „Nie jest tu źle, dlaczego mi zabraniają? – opowiedział aktor.

W komedii „Reste un peu” opowiadającej o nawróceniu aktora, występują jego prawdziwi rodzice. Nie byli oni zadowoleni z przejścia na katolicyzm swojego syna, jednak postanowili udzielić mu wsparcia.

Elmaleh zaznaczył, że ma nadzieję, że film wzbudzi „pewne wątpliwości” u ludzi, którzy go obejrzą, i podkreślił, że jest to „głównie świadectwo, historia miłosna”.

Gad Elmaleh jest aktorem znanym z takich filmów jak "O północy w Paryżu", "Dyktator" czy "Pociąg życia".

Źródło: catholicnewsagency.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Woydyłło, Martyna Harland

Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia

Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się...

Skomentuj artykuł

Znany aktor przechodzi na katolicyzm. Kluczową rolę w tym procesie odegrała Maryja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.