Znany hollywoodzki aktor został katolikiem. Nawrócił się grając św. ojca Pio

Znany hollywoodzki aktor został katolikiem. Nawrócił się grając św. ojca Pio
Fot. Bishop Robert Barron / YouTube.com
gosc.pl / tk

Shia LaBeouf, hollywoodzki aktor znany z takich filmów jak „Transformers” czy „Indiana Jones” został katolikiem. Nawrócił się podczas przygotowań do filmu o ojcu Pio, w którego rolę się wcielił.

Shia LaBeouf opowiedział historię swojego nawrócenia w rozmowie z biskupem Robertem Barronem. Aktor pochodzi z religijnej rodziny. Jego matka była żydówką, a ojciec należał do nurtu pentekostalnego. LaBeouf przyznał, że już w 2014 roku deklarował się jako chrześcijanin, jednak wtedy skupiony był przede wszystkim na karierze w Hollywood.

Rozmowa LaBeoufa z bp Barronem

Skandale z udziałem aktora

„W ubiegłym roku jego życiem wstrząsnęły skandale. Został oskarżony o kradzież i pobicie. Jego była partnerka, gwiazda muzyki pop FKA Twigs oskarżyła go o stosowanie przemocy domowej” – podaje gosc.pl.

DEON.PL POLECA

Skandale zbiegły się w czasie z rozpoczęciem pracy aktora nad filmem o św. ojcu Pio. Shia LaBeouf spędził dużo czasu w klasztorze kapucynów, gdzie przygotowywał się do produkcji. Jak sam przyznał, przeżywał wtedy najgorszy okres swojego życia. Dręczyły go myśli samobójcze i poczucie bezradności.

– Po tym wszystkim nie chciałem już żyć. To był wstyd, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem – taki, po którym zapominasz, jak się oddycha. Nie wiesz, gdzie iść. Nie możesz wyjść na zewnątrz, choćby na taco – powiedział LaBeouf w rozmowie z bp Barronem.

Aktor dodał, że w tamtym okresie osiągnął już swój zawodowy cel jakim było zdobycie szczytu w showbiznesie. – Dotarłem do celu. Już tam byłem, nie miałem dokąd pójść. To był ostatni przystanek mojego pociągu. Nie miałem dokąd pójść – w każdym sensie – zaznaczył Shia.

Nawrócenie w klasztorze kapucynów

LaBeouf nie został jednak ze wszystkimi problemami sam. Był przy nim Bóg, który, jak sam przyznaje, zagrał z nim w trzy karty i wygrał - dla jego dobra.

Aktorowi pomogło poznanie chrześcijańskiego rozumienia grzechu i przebaczenia. – Poznałem ludzi, którzy nagrzeszyli bardziej niż to mogłem sobie wyobrazić i odnaleźli się w Chrystusie. To dało mi nadzieję – wyznał LaBeouf.

„Shia LaBeouf podkreślił, że czuje się silnie zanurzony w wierze, a jednocześnie wie, że jest w niej nowicjuszem” – czytamy na gość.pl.

Niedawno w internecie pojawił się pierwszy zwiastun filmu o ojcu Pio. Produkcja będzie opowiadać o życiu świętego z Pietrelciny w czasach, kiedy świat trawi I wojna światowa. Premiera filmu będzie miała miejsce 2 września.

Zwiastun filmu o św. ojcu Pio

Źródło: gosc.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Renzo Allegri

Renzo Allegri opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy. Mówiono o nich cuda Ojca Pio. Autor przytacza dziesiątki opowieści i relacji naocznych świadków. Stygmaty, dar bilokacji, przepowiadanie przyszłości, zdolność odczytywania myśli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znany hollywoodzki aktor został katolikiem. Nawrócił się grając św. ojca Pio
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.