Katowice. Kierowca miejskiego autobusu usłyszał zarzut zabójstwa

Katowice. Kierowca miejskiego autobusu usłyszał zarzut zabójstwa
Fot. PAP/Andrzej Grygiel
1 miesiąc temu
PAP/ kb

31-letni kierowca miejskiego autobusu usłyszał w niedzielę zarzut zabójstwa młodej kobiety, a także zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Mężczyzna w sobotę rano przejechał w Katowicach 19-letnią dziewczynę. 

Prokuratura będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Usłyszał on zarzut dokonania zabójstwa 19-letniej Barbary Sz. oraz dwóch innych osób, które znajdowały się przed autobusem w chwili, gdy kierowca ruszył.

Zatrzymany krótko po wypadku 31-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ w niedzielę przed 10.30; po godzinie 14.00 jego przesłuchanie dobiegło końca. Mężczyzna składał wyjaśnienia - ich treść nie jest na razie znana.

Wcześniej policja przekazała prokuraturze dotychczas zgromadzony materiał dowodowy, m.in. zebrane dotąd zeznania świadków oraz ustalenia poczynione dzięki nagraniom wypadku - zarówno tym z monitoringu, jak i tym wykonanym smartfonami przez świadków.

Do wypadku doszło w sobotę przed szóstą rano opodal przejścia dla pieszych w pobliżu zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej - w ścisłym centrum Katowic. Na dostępnym w mediach społecznościowych amatorskim nagraniu widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu. Nastolatka znika pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kilkadziesiąt metrów, zaś jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus, inni uciekają na boki.

Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Źródło: PAP / kb

Do 9 sierpnia 2021 r. wpisując kod IGNACYD otrzymasz rabat do 40 proc. na książki z duchowości ignacjańskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Liszewska, Barbara Supeł
10,99 zł

Edukacyjna książka dla dzieci z naklejkami!

Już teraz poznawanie różnych pojazdów stanie się łatwe i przyjemne poprzez zadania, które należy wykonać przy pomocy kolorowych naklejek.

W serii Bawię się naklejkami dzieci poznają nazwy roślin, zwierząt,...

Skomentuj artykuł

Katowice. Kierowca miejskiego autobusu usłyszał zarzut zabójstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.