Kobieta rodziła przed szpitalem. Poród odebrał policjant

Kobieta rodziła przed szpitalem. Poród odebrał policjant
Fot. Solen Feyissa / unsplash.com
PAP / tk

W Kozienicach (woj. mazowieckie) kobieta nie zdążyła dotrzeć do szpitala na czas i zaczęła rodzić w samochodzie na parkingu, przed placówką. Poród odebrał policjant, który usłyszał krzyk kobiety.

W środę wieczorem 30-letni st. sierż. Ireneusz Iwańczyk pełnił obowiązki służbowe przed szpitalem w Kozienicach, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety. Natychmiast wybiegł z radiowozu i podbiegł do auta stojącego na parkingu. Była tam przyszła matka, która właśnie zaczęła rodzić, i towarzyszący jej mąż.

DEON.PL POLECA
- Funkcjonariusz założył rękawiczki i widząc wystającą główkę dziecka, odebrał poród. Gdy w pewnym momencie dziecko zaczęło się krztusić, przełożył je na dłoń i klepnął, wtedy chłopiec wydał głos - powiedziała rzeczniczka kozienickiej policji asp. Ilona Tarczyńska Tarczyńska.

Udany poród kobiety

Kiedy maluch był już bezpieczny, mundurowy podał noworodka matce. Następnie kobietą i je nowo narodzonym dzieckiem zajęli się specjaliście ze szpitala.

DEON.PL POLECA

Poród przed szpitalem był dla 30-letniego funkcjonariusza niezwykłym przeżyciem. - Sam za kilka miesięcy zostanie ojcem i od pewnego czasu czyta książki dotyczące macierzyństwa, co ułatwiło mu odebranie porodu – dodała asp. Tarczyńska.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

Kochaj mnie tato! jest to zbiór jedenastu medytacji poświęconych ojcostwu. Stanowią one zachętę dla ojców, aby w swym zapracowaniu i pogoni za sukcesem docenili swoją najważniejszą życiową rolę - bycia tatą.

Autor odwołując się do...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kobieta rodziła przed szpitalem. Poród odebrał policjant
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.