Wyż demograficzny w Holandii. Szpitale odmawiają przyjmowania porodów

Wyż demograficzny w Holandii. Szpitale odmawiają przyjmowania porodów
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

W Holandii panuje wyż demograficzny, w wyniku którego szpitale coraz częściej odmawiają przyjmowania porodów, mając dodatkowo braki w personelu. - To okropne. Chcemy pomóc, ale nie możemy tego zrobić - mówi ginekolog Ingrid Rijksen.

- Sytuacja jest tragiczna. W tym roku już szesnaście razy odmówiliśmy wizyt pacjentkom w ciąży z powodu braku miejsca - dodaje Rijksen, cytowana przez dziennik „Algemeen Dagblad”. Zdaniem ginekolog, która pracuje w szpitalu St. Jansdal w Harderwijk w centralnej części kraju jest to konsekwencja kilku czynników. - Mamy wyż demograficzny i dodatkowo brakuje nam pracowników - wyjaśnia.

W konsekwencji część ciężarnych jest odprawianych z kwitkiem i musi rodzić w domach. - Nie doświadczaliśmy czegoś takiego od dwudziestu lat – powiedziała gazecie położna Attie van Herwijnen.

Zdaniem położnej kobiety są narażone w ten sposób na niepotrzebne cierpienie ze względu na brak odpowiednich środków przeciwbólowych, które są dostępne w szpitalach.

„Algemeen Dagblad” przytacza historię Stephanie Meerleveld z miejscowości Ermelo w centralnej Holandii. Okazuje się, że aż trzy szpitale odmówiły przyjęcia porodu. Ostatecznie jej syn przyszedł na świat w domu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik
20,94 zł
29,90 zł

Każde dziecko ma swoją drogę do Boga

Jak kształtować wiarę dziecka, aby nie stała się ona tylko przykrym obowiązkiem? Jak zachować duchowy wymiar sakramentów mimo ich świeckiej otoczki? Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się...

Skomentuj artykuł

Wyż demograficzny w Holandii. Szpitale odmawiają przyjmowania porodów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.