Prezydent Czech w szpitalu. Nie jest znana przyczyna hospitalizacji

Prezydent Czech w szpitalu. Nie jest znana przyczyna hospitalizacji
Fot. Jargal Defacto / YouTube.com
1 tydzień temu
PAP / tk

Prezydent Czech Milosz Zeman trafił do Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze - poinformowała rzeczniczka tej placówki Jitka Zinke. Kancelaria prezydenta Czech nie wystosowała oświadczenia nt. szczegółów hospitalizacji Zemana.

W szpitalu znajduje się także zmagający się z nadciśnieniem były prezydent Czech Vaclav Klaus.

Pierwszy o hospitalizacji 76-letniego Zemana poinformował należący do lewicowego dziennika „Pravo” portal Novinky.cz. Opublikowano nagranie, na którym widać przyjazd prezydenckiej limuzyny do szpitala i Zemana machającego z wózka inwalidzkiego do reporterów.

Rzecznik prezydenta Jirzi Ovczaczek nie skomentował doniesień prasowych, nie odpowiedział na wysłanego do niego SMS-a. Telefonów nie odbierał też szef kancelarii prezydenta Vratislav Mynarz. Przed przyjazdem kolumny prezydenckiej do szpitala była tam już żona Zemana Ivana.

Zeman w szpitalu po raz kolejny

W ostatnich latach Zeman kilkakrotnie przebywał w szpitalu wojskowym. W ubiegłym roku przeszedł operację złamanej ręki. W 2019 r. spędził w szpitalu cztery dni, lekarze kazali mu zbadać słuch. W UVN Zeman został zaszczepiony przeciwko Covid-19.

Czeski prezydent jest w trakcie długotrwałego leczenia neuropatii w nogach, co ma związek z cukrzycą. Ze względu na problemy z nogami, w tym roku zaczął korzystać z wózka inwalidzkiego.

80-letni były prezydent Klaus trafił do szpitala w weekend w związku z problemem z wysokim ciśnieniem. Rzecznik Klausa Petr Macinka powiedział, że były prezydent przeszedł badania i czeka na kolejne.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ
23,03 zł
32,90 zł

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Prezydent Czech w szpitalu. Nie jest znana przyczyna hospitalizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.