Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia w Wieluniu

Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia w Wieluniu
Fot. deposotphotos.com
1 miesiąc temu
KAI / tk

W wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II przy domu zakonnym sióstr antoninek znaleziono noworodka – dziewczynkę. To już trzecie dziecko, które pojawiło się w tym Oknie Życia.

Dziecko zostało odwiezione do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowe. Obok dziewczynki w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

– To, że właśnie 17 września ocalone zostało w naszym Oknie Życia kolejne dziecko, to dla nas znak. W tym dniu, czczonym przez nas jako dzień stygmatów św. Franciszka, odnawiałyśmy śluby zakonne. Ocalone życie to cud – powiedziała s. Auxiliana ze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego.

Kolejne dziecko znalezione w Oknie Życia

To już trzecie dziecko znalezione w wieluńskim „Oknie Życia”. Wcześniej 28 czerwca 2018 r. została znaleziona dziewczynka, a 16 grudnia 2019 r. chłopczyk.

Okno Życia w klasztorze sióstr Antoninek w Wieluniu przy ul. Szkolnej 4 zostało otwarte i poświęcone w Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca 2010 r. w Dniu Świętości Życia, w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ówczesny metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Wieluńskie Okno Życia jest drugim na terenie archidiecezji częstochowskiej. Pierwsze Okno Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego zostało otwarte i poświęcone 28 grudnia 2008 r. przez abp. Stanisława Nowaka przy domu prowadzonym przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny (służebniczki starowiejskie) przy ul. św. Kazimierza 1 w Częstochowie.

W Oknie Życia można zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Natychmiast takim dzieckiem zajmą się siostry. Dziecko najpierw trafia do szpitala, a potem do nowej rodziny. Okno Życia jest anonimowe i zapewnia pełną dyskrecję. Zostawienie tam dziecka nie pociąga za sobą żadnych skutków prawnych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ
6,46 zł
9,22 zł

Małe dzieci podejmują nieraz tytaniczny wręcz wysiłek, aby zbliżyć się do swojego ojca, zdobyć jego akceptację, szacunek, miłość i przyjaźń. Sytuacja dziecka jest tym trudniejsza, że ma ono ograniczone możliwości zwrócenia na siebie uwagi. Nie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia w Wieluniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.