Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia w Wieluniu

Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia w Wieluniu
Fot. deposotphotos.com
KAI / tk

W wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II przy domu zakonnym sióstr antoninek znaleziono noworodka – dziewczynkę. To już trzecie dziecko, które pojawiło się w tym Oknie Życia.

Dziecko zostało odwiezione do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowe. Obok dziewczynki w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

DEON.PL POLECA
– To, że właśnie 17 września ocalone zostało w naszym Oknie Życia kolejne dziecko, to dla nas znak. W tym dniu, czczonym przez nas jako dzień stygmatów św. Franciszka, odnawiałyśmy śluby zakonne. Ocalone życie to cud – powiedziała s. Auxiliana ze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego.

Kolejne dziecko znalezione w Oknie Życia

To już trzecie dziecko znalezione w wieluńskim „Oknie Życia”. Wcześniej 28 czerwca 2018 r. została znaleziona dziewczynka, a 16 grudnia 2019 r. chłopczyk.

DEON.PL POLECA

Okno Życia w klasztorze sióstr Antoninek w Wieluniu przy ul. Szkolnej 4 zostało otwarte i poświęcone w Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca 2010 r. w Dniu Świętości Życia, w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ówczesny metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Wieluńskie Okno Życia jest drugim na terenie archidiecezji częstochowskiej. Pierwsze Okno Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego zostało otwarte i poświęcone 28 grudnia 2008 r. przez abp. Stanisława Nowaka przy domu prowadzonym przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny (służebniczki starowiejskie) przy ul. św. Kazimierza 1 w Częstochowie.

W Oknie Życia można zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Natychmiast takim dzieckiem zajmą się siostry. Dziecko najpierw trafia do szpitala, a potem do nowej rodziny. Okno Życia jest anonimowe i zapewnia pełną dyskrecję. Zostawienie tam dziecka nie pociąga za sobą żadnych skutków prawnych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

Małe dzieci podejmują nieraz tytaniczny wręcz wysiłek, aby zbliżyć się do swojego ojca, zdobyć jego akceptację, szacunek, miłość i przyjaźń. Sytuacja dziecka jest tym trudniejsza, że ma ono ograniczone możliwości zwrócenia na siebie uwagi. Nie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia w Wieluniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.