Lekarze uważają, że śmierć jest w jej "najlepszym interesie". Rodzice są zdruzgotani

Lekarze uważają, że śmierć jest w jej "najlepszym interesie". Rodzice są zdruzgotani
Indi Gregory. Fot. GFS News / YouTube
KAI / GFS News / YouTube / pk

Rodzice są przekonani, że mimo swojej niepełnosprawności jest szczęśliwą dziewczynką, która reaguje na ich dotyk. Innego zdania są lekarze, którzy chcą przerwać jej leczenie i pozwolić umrzeć. Trwa walka o życie 8-miesięcznej Indi.

W poniedziałek włoska rada ministrów na nadzwyczajnym posiedzeniu udzieliła obywatelstwa włoskiego ośmiomiesięcznej Brytyjce, Indi Gregory. Przez ten krok chce się osiągnąć pozwolenie na przewiezienie dziewczynki do watykańskiego szpitala Bambino Gesù. Angielski system opieki zdrowotnej uznał bowiem dziecko za nieuleczalnie chore, w którego "najlepszym interesie" jest zaprzestanie sztucznego podtrzymywania funkcji życiowych. Dalsza terapia ma bowiem być pozbawiona nadziei, a jednocześnie bolesna.

Kim jest Indi Gregory i dlaczego lekarze nie chcą jej leczyć?

Indi Gregory cierpi na rzadką chorobę dotykającą mitochondriów komórkowych. Z tego powodu nie rozwijają się jej mięśnie i dziewczynka pozostaje zależna od aparatury medycznej. Lekarze w Wielkiej Brytanii orzekli, że w najlepszym interesie dziecka jest zakończenie prób leczenia, bo sytuacja wygląda na beznadziejną. Ich decyzję poparł sąd. Wszystko dokonało się wbrew woli rodziców. W takiej sytuacji pomoc zaoferował szpital Bambino Gesù, jednak w czwartek angielski sąd odmówił transportu dziewczynki do Włoch. Nadanie obywatelstwa włoskiego ma dać nadzieję na sprowadzenie Indi do Rzymu. Jak podaje portal La Repubblica, ojciec dziewczynki Dean Gregory wyraził wielką wdzięczność dla włoskiego rządu.

DEON.PL POLECA

- Kiedy byłem w sądzie, czułem się, jakbym został zaciągnięty do piekła. Pomyślałem, że jeśli istnieje piekło, to musi też istnieć niebo - powiedział mężczyzna. Wyjaśnił, iż brytyjski system opieki zdrowotnej od początku widział w Indi przypadek nie pozostawiający szans na wyzdrowienie i w związku z tym niepotrzebny ciężar finansowy. W takim przypadku brytyjskie prawo pozwala sędziom podjąć decyzję o zakończeniu podtrzymywania funkcji życiowych, nawet jeżeli jest to wbrew woli najbliższych. Podejmując taką decyzję, powołuje się na "najlepszy interes dziecka".

Indi Gregory przyszła na świat w lutym 2023 roku i wielokrotnie przebywała w szpitalu. Przeszła szereg operacji, cierpiała na infekcje i drgawki. Jej rodzice są jednak przekonani, że mimo swojej niepełnosprawności jest szczęśliwym dzieckiem, które reaguje na ich dotyk. Obydwoje są zdruzgotani decyzją lekarzy.

Źródło: KAI / GFS News / YouTube / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Lekarze uważają, że śmierć jest w jej "najlepszym interesie". Rodzice są zdruzgotani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.