Media: Biden przekazał, że wybuch w Przewodowie wywołał pocisk ukraińskiej obrony

Media: Biden przekazał, że wybuch w Przewodowie wywołał pocisk ukraińskiej obrony
Fot. PAP/EPA/MAST IRHAM / POOL
polsatnews.pl / PAP / tk

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na źródło w Sojuszu Północnoatlantyckim, prezydent USA Joe Biden miał poinformować państwa z grupy G7 oraz NATO, że wybuch w Przewodowie wywołała ukraińska rakieta obrony powietrznej.

„Jak natomiast podała AP po godz. 6:00 polskiego czasu, urzędnicy amerykańscy powiadomili, że według wstępnych ustaleń rakieta, która uderzyła w Polskę, ‘została wystrzelona przez siły ukraińskie w zbliżający się rosyjski pocisk’" – podaje portal polsatnews.pl.

Do incydentu odniósł się także prezydent Turcji Recep Erdogan. Oznajmił na konferencji prasowej podczas szczytu G20 w Indonezji, że "szanuje" oświadczenie Kremla, który zaprzeczył, iż rosyjskie rakiety trafiły w miejscowość na terytorium Polski.

"(Moskwa) podkreśla, że nie ma z tym nic wspólnego - powiedział turecki przywódca. Jak dodał, incydent na Lubelszczyźnie "wymaga przeprowadzenia śledztwa". Zapowiedział także rozmowę w tej sprawie z Putinem po powrocie ze szczytu G20.

Strona rosyjska twierdzi, że doniesienia z Polski to prowokacja. "Zdjęcia znalezionych w Polsce szczątków rakiety to elementy ukraińskiego (systemu obrony przeciwrakietowej) S-300. Zarzuty, że rosyjskie rakiety spadają na Polskę to prowokacja, która ma na celu eskalację sytuacji" – stwierdziło rosyjskie MON.

Źródło: polsatnews.pl / PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Media: Biden przekazał, że wybuch w Przewodowie wywołał pocisk ukraińskiej obrony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.