Mistrzowie olimpijscy z Fidżi polecą na igrzyska razem z transportem mrożonych ryb

Mistrzowie olimpijscy z Fidżi polecą na igrzyska razem z transportem mrożonych ryb
Fot. Depositpotos.com
PAP/mł

„Komercyjne loty pasażerskie z rejonu Pacyfiku do innych części świata praktycznie nie istnieją. Zorganizowanie przelotu do Tokio było wyzwaniem logistycznym” - powiedział Lorraine Mar, dyrektor wykonawczy Komitetu Olimpijskiego Fidżi.

Reprezentacja Fidżi, złoci medaliści olimpijscy w rugby siedmioosobowym, przyleci do Tokio na pokładzie samolotu transportowego wraz z pokaźną dostawą… mrożonych ryb. Oprócz rugbistów na pokładzie maszyny znajdzie się również kobieca drużyna w tej dyscyplinie oraz cała, 51-osobowa reprezentacja Fidżi.

 

To jedyne wyjście, by reprezentacja mogła dotrzeć do Tokio, gdyż komercyjne loty w dobie pandemii COVID-19 przekraczają możliwości finansowe niezbyt bogatych krajów wyspiarskich leżących na Oceanie Spokojnym. Mar nie ukrywa, że kolejnym wyzwaniem logistycznym będzie powrót z Tokio, bo protokoły bezpieczeństwa podczas igrzysk przewidują konieczność opuszczenia wioski olimpijskiej 48 godzin po zakończeniu rywalizacji.

DEON.PL POLECA

Jeden lot z Tokio, także z transportem towarów, został zarezerwowany przez komitet olimpijski Fidżi na 29 lipca, po zakończeniu zmagań drużyn w siedmioosobowym rugby, a drugi - dopiero na 10 sierpnia. Nie wiadomo, co będzie ze sportowcami Fidżi, którzy zakończą występy na początku sierpnia i „nie załapią się” na lot 29 lipca.

Mar wyraził nadzieję, że MKOl zezwoli sportowcom, którzy nie są w stanie po rywalizacji opuścić wioski olimpijskiej ze względu na problemy transportowe, na pozostanie na miejscu do czasu, gdy podróż powrotna będzie dla nich możliwa. 

Źródło: PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Mistrzowie olimpijscy z Fidżi polecą na igrzyska razem z transportem mrożonych ryb
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.