Nad Berlinem przeszły gwałtowne burze. Są opóźnienia w ruchu lotniczym

Nad Berlinem przeszły gwałtowne burze. Są opóźnienia w ruchu lotniczym
fot. Natalya Letunova / Unsplash
PAP / pk

Silne burze nawiedziły w niedzielę wieczorem Berlin. Wiatr wyrywał drzewa, deszcz zalewał ulice, konieczne było zamknięcie autostrady do Prenzlau. Straż pożarną wzywano 250 razy. Na lotnisku Berlin-Brandenburgia (BER) doszło do opóźnień.

Na poniedziałek zapowiadane są kolejne burze.

Rzeczniczka Niemieckiej Służby Meteorologicznej (DWD) poinformowała, że w niektórych rejonach stolicy RFN spadło do 50 litrów wody na metr kwadratowy.

Szczególnie ulewny deszcz spadł w północno-wschodniej części Berlina - przekazał rzecznik stołecznej policji. Na stacji kolei miejskiej Buch woda sięgała miejscami do kolan.

W Pankow ulewa podmyła zjazd z autostrady A114 na ulicę Bucher Strasse. Z powodu mas wody jezdnia została zalana na długości kilkuset metrów i częściowo osunęła się. W związku z tym trzeba było zamknąć autostradę prowadzącą do Prenzlau.

Na lotnisku Berlin-Brandenburgia (BER) doszło w niedzielę wieczorem do licznych opóźnień, odloty były zablokowane - informuje portal rbb24.

W Berlinie straż pożarna była wzywana 250 razy.

Po weekendowych burzach, w najbliższych dniach w Berlinie i Brandenburgii mogą nadal występować silne opady i burze - podała DWD w poniedziałek rano.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nad Berlinem przeszły gwałtowne burze. Są opóźnienia w ruchu lotniczym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.