Nad Polskę nadciągają siarczyste mrozy i intensywne opady śniegu. Kiedy pogoda się załamie?

Nad Polskę nadciągają siarczyste mrozy i intensywne opady śniegu. Kiedy pogoda się załamie?
fot. PAP/Grzegorz Momot
PAP / pk

Wreszcie zaczyna się prawdziwa zima. Śnieżyce i siarczyste mrozy. Na południu kraju nawet do minus 15 stopni Celsjusza - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

- Nad Polską wędrują układy niskiego ciśnienia, jedne za drugim, to jest niesamowita sytuacja. Więc pogoda będzie bardzo dynamiczna. Zacznie się ulewnym deszczem, następnie śniegiem z deszczem, ale w następnych dniach będzie już tylko śnieg - mówi Walijewski.

DEON.PL POLECA
Im bliżej weekendu, tym więcej śniegu i niższe temperatury. - Nawet na nizinach spadnie ponad 10 cm śniegu. Natomiast w górach śnieg będzie padał codziennie. I to nie tylko w Tatrach, ale także Bieszczadach, Karkonoszach i w Beskidach. To z pewnością dobra wiadomość, dla wszystkich, którzy mają ferie - podkreśla.

Czekają nas niskie dwucyfrowe temperatury

Wraz z opadami śniegu pojawią się niskie temperatury. - Z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek na południu kraju nawet minus 15 stopni Celsjusza. Niewykluczone, że wartości dwucyfrowe zanotujemy w Krakowie i na Podkarpaciu. Tam termometry mogą pokazać minus 10-12 stopni - prognozuje.

Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW publikuje modele pogodowe, które pokazują, że zima utrzyma się przynajmniej do końca miesiąca. Choć jednocześnie zastrzega, że do końca stycznia jeszcze daleko i prognozy mogą się zmienić.

Według CMM dwucyfrowe wartości temperatury utrzymają się na całym południu kraju. Od zachodu po wschód można liczyć na minus 12-15 stopni. W centrum minus 8-9.

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Nad Polskę nadciągają siarczyste mrozy i intensywne opady śniegu. Kiedy pogoda się załamie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.