Nad Tatrami zaświeciło słońce. Na Kasprowym Wierchu niemal dwa metry śniegu

Nad Tatrami zaświeciło słońce. Na Kasprowym Wierchu niemal dwa metry śniegu
Niemal dwa metry śniegu znajdują się na Kasprowym Wierchu w Tatrach (fot. Larisa But / depositphotos.com)
PAP / tk

Po kilkudniowej śnieżycy, w poniedziałek nad Tatami zaświeciło słońce. Z Zakopanego można obserwować mocno ośnieżone góry. Na Kasprowym Wierchu leży już 182 cm śniegu. Szlaki turystyczne pozostają zamknięte z uwagi na wysoki, czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

W poniedziałek temperatura w Tatrach wyraźnie spadła. Na szczytach jest ok. 15 stopni mrozu, a w Zakopanem -11 st. C. Takie warunki, według Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, spowolnią poprawę warunków turystycznych, a w konsekwencji utrzyma się wysokie zagrożenie lawinowe.

Lawiny w Tatrach

- Sytuacja lawinowa jest nadzwyczaj trudna. Po okresie intensywnych opadów śniegu połączonych z bardzo silnym wiatrem prognozowany jest okres znacznego ochłodzenia. Taka sytuacja spowolni osiadanie i stabilizację pokrywy śniegowej – brzmi komunikat lawinowy przygotowany przez ratowników TOPR.

Turyści mogą obecnie spacerować jedynie Drogą pod Reglami. Popularna ścieżka przebiega od rejonu Wielkiej Krokwi w kierunku wejścia do Doliny Strążyskiej i dalej w kierunku Doliny Kościeliskiej. Poza tym szlakiem oznaczonym kolorem czarnym, wszystkie szlaki w Tatrach są zamknięte dla ruchu turystycznego oraz narciarskiego.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk

Czy Bóg zawsze jest dostępny i na nas czeka? Czy grzech przeszkadza w modlitwie? Co w sytuacji, gdy nie potrafię być szczery ze sobą i Bogiem? Czy można tęsknić za kimś, kogo nigdy się nie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nad Tatrami zaświeciło słońce. Na Kasprowym Wierchu niemal dwa metry śniegu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.