Nauczyciel trafił do więzienia, bo nie chciał "nazywać chłopca dziewczynką"

Nauczyciel trafił do więzienia, bo nie chciał "nazywać chłopca dziewczynką"
fot. Sergiy Tryapitsyn / Depositphotos
WP Parenting / pk

Mężczyzna nie zgodził się na używanie zaimka "ono" wobec transseksualnego ucznia. Tłumaczył, że "kocha swoją szkołę", a jego poglądy wnikają z przekonań religijnych.

Enoch Burke, nauczyciel języka niemieckiego, został zawieszony Wilson's Hospital School w Irlandii, ponieważ nie chciał używać zaimków neutralnych płciowo. Jak informuje WP Parenting, nauczyciel nie zgodził się na używanie zaimka "ono" wobec transseksualnego ucznia.

Przedstawiciele szkoły postanowili skierować nauczyciela na przymusowy urlop, jednak mężczyzna i tak pojawił się w pracy. W budynku zjawili się policjanci, którzy aresztowali nauczyciela.

W czasie rozprawy sadowej Enoch Burke tłumaczył, że "kocha swoją szkołę" i jest sądzony dlatego, że nie chciał "nazywać chłopca dziewczynką". Nauczyciel dodał, że jego poglądy wnikają z przekonań związanych z wiarą.

DEON.PL POLECA

Prowadzący sprawę sędzia powiedział, że Enoch Burke może oczyścić się z zarzutów jeśli "przyjmie zakaz pojawiania się na terenie szkoły i prowadzenia lekcji" - informuje WP Parenting.

W tym momencie nauczyciel znajduje się w areszcie.

Źródło: WP Parenting / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Nauczyciel trafił do więzienia, bo nie chciał "nazywać chłopca dziewczynką"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.