Nawałka wróci do reprezentacji? PZPN coraz bliżej wyboru selekcjonera

Nawałka wróci do reprezentacji? PZPN coraz bliżej wyboru selekcjonera
Fot. TVP Sport / YouTube.com

Adam Nawałka, który wraca do Polski z wakacji, wydaje się być głównym kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Tak czy inaczej, wybór zostanie dokonany w ciągu najbliższych dni, a prezentacja odbędzie się prawdopodobnie na PGE Narodowym.

Biało-czerwoni nie mają selekcjonera od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro, a w Polsce spadła na niego duża fala krytyki za odejście z reprezentacji w ważnym dla niej momencie.

Nowy trener kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka na wyjeździe półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do mistrzostw świata. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w finale barażowym 29 marca u siebie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

Rozmowy PZPN

Prezes PZPN Cezary Kulesza od ponad tygodnia prowadzi rozmowy z kandydatami. W miniony weekend rozmawiał m.in. z Fabio Cannavaro, ale dość szybko okazało się, że słynny Włoch ma raczej jednak inne plany i nie poprowadzi polskiej kadry. Podobnie jak kilku innych znanych zagranicznych trenerów, łączonych w mediach z biało-czerwonymi.

Tuż po rozstaniu Sousy z kadrą narodową faworytem był Nawałka (prowadził biało-czerwonych do lipca 2018 roku), którego chętnie widziałoby z powrotem wielu doświadczonych kadrowiczów. Za takim rozwiązaniem optują praktycznie wszyscy czołowi piłkarze obecnej reprezentacji, mający w niej duży staż.

Władze PZPN nie mogły jednak spotkać się dotychczas z 64-letnim szkoleniowcem z Krakowa, który doprowadził kadrę do ćwierćfinału Euro 2016, ponieważ przebywał na wakacjach na Malediwach. W czwartkowy wieczór wraca do Polski i wkrótce ma rozmawiać z prezesem Kuleszą.

Nawałka wydaje się być faworytem, choć to wcale nie oznacza, że obie strony się porozumieją. Mogą być pewne rozbieżności dotyczące obsady sztabu współpracowników tego doświadczonego trenera.

Kto, jeśli nie Nawałka?

Od kilku dni w kuluarach PZPN krążą najczęściej jeszcze dwa nazwiska - trenera Górnika Zabrze Jana Urbana oraz szkoleniowca reprezentacji do lat 21 Macieja Stolarczyka.

Jeżeli chodzi o datę wyboru, najczęściej pojawia się termin 19 stycznia, gdy zbierze się zarząd PZPN. Niewykluczone jednak, że nowy selekcjoner będzie znany już w poniedziałek 17 stycznia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Nawałka wróci do reprezentacji? PZPN coraz bliżej wyboru selekcjonera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.