Nie żyje Adam Bronikowski. Znany prezenter i dziennikarz miał 86 lat

Nie żyje Adam Bronikowski. Znany prezenter i dziennikarz miał 86 lat
Fot. Mercedes Bosquet / Unsplash
Facebook / mł

Nie żyje Adam Bronikowski. "Odszedł mój ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta i przyjaciel. Nie mam słów, by opisać ból mojego serca" - napisał po śmierci taty jego syn Marcin.

Adam Bronikowski był m.in. wieloletnim prezenterem "Dziennika Telewizyjnego". Zmarł 21 marca w wieku 86 lat. O śmierci dziennikarza poinformował w mediach społecznościowych jego syn Marcin. Pogrzeb dziennikarza odbędzie  w poniedziałek, 27 marca o godzinie 13 w kościele środowisk twórczych na pl. Teatralnym 18 w Warszawie. 

Adam Bronikowski nie żyje. Kim był? 

Urodził się w 1936 r. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Później był reporterem "Słowa Powszechnego" i kierownikiem działu w redakcji "Przeglądu Technicznego". Od 1967 pracował w Telewizji Polskiej, gdzie był m.in. prezenterem i dziennikarzem ekonomicznym. Prowadził wiele programów publicystycznych, m.in. "Grę o milion", "Klakson", "Pod znakiem jakości", "Plusy i minusy" czy "Rozmowę na telefon". 

Źródło: Facebook / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ

Porzuć swoje ego przebrane za Boga. I zacznij wierzyć naprawdę

Jako wierzący przyzwyczajeni jesteśmy do myśli, że wiara wyzwala – z niewoli grzechu, złych przywiązań, błędnych przekonań na temat Stwórcy i egoizmu… Przecież „ku wolności...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje Adam Bronikowski. Znany prezenter i dziennikarz miał 86 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.