Nie żyje aktor Gaspard Ulliel. Miał 37 lat

Nie żyje aktor Gaspard Ulliel. Miał 37 lat
Fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON
PAP / tk

W wieku 37 lat, w wyniku urazu głowy w wypadku na trasie narciarskiej w Sabaudii, zmarł francuski aktor Gaspard Ulliel. Znany był z roli Hannibala Lectera w filmie „Milczenie owiec – Hannibal: Po drugiej stronie maski”.

Do wypadku doszło we wtorek. Nieprzytomny Ulliel został przetransportowany helikopterem do szpitala w Grenoble, gdzie w środę zmarł.

W komunikacie prasowym prokuratura w Albertville wskazała, że aktor zderzył się z innym narciarzem na skrzyżowaniu dwóch niebieskich szlaków, w samym sercu stacji Rosiere w Sabaudii.

Według pierwszych świadków obaj narciarze upadli. Osoba, z którą zderzył się aktor, nie doznała urazów. Ulliel nie miał kasku narciarskiego.

Ulliel znany był z seriali i filmów fabularnych. Zdobył m.in. nagrodę Cesara za film „Bardzo długie zaręczyny” u boku aktorki Audrey Tautou. W prequelu filmu „Milczenie owiec – Hannibal: Po drugiej stronie maski” wcielił się w rolę tytułowego bohatera, Hannibala Lectera.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Hen
29,94 zł
49,90 zł

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy

W czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Gaspard Ulliel. Miał 37 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.