Nie żyje aktor Jerzy Korsztyn. Grał w serialu "Stawka większa niż życie"

Nie żyje aktor Jerzy Korsztyn. Grał w serialu "Stawka większa niż życie"
Nie żyje aktor Jerzy Korsztyn (fot. depositphotos.com)
rmf24.pl / tk

W wieku 80 lat zmarł aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy Jerzy Korsztyn. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Artysta grał m.in. w serialu "Stawka większa niż życie" czy "Pogranicze w ogniu".

Nie żyje Jerzy Korsztyn

"Z przykrością informujemy, że odszedł Jerzy Korsztyn - aktor teatralny i filmowy, dubbingowiec. Występował m.in. w teatrach: im. Jaracza w Olsztynie - Elblągu (1965-69), Dramatycznych w Szczecinie (1969-74), Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie (1974-75), Powszechnym w Łodzi (1976-92), Nowym w Łodzi (1992). Ogromny żal" – czytamy we wpisie Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Kim był Jerzy Korsztyn?

Aktor Jerzy Korsztyn urodził się w 1942 roku. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, a swój debiut w teatrze zaliczył 24 października 1965 roku. Przez kilkadziesiąt lat grał na deskach teatrów w całej Polsce.

Artysta grał także w filmach, serialach i spektaklach telewizyjnych. W 1967 wystąpił w „Stawce większej niż życie”. Pojawił się także w "Pograniczu w ogniu" czy w serialu TVP "Na sygnale". Widzowie mogą pamiętać Korsztyna również z takich filmów jak "Hubal", "Orinoko" i "Bardzo spokojna wieś".

DEON.PL POLECA

Źródło: rmf24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Jerzy Korsztyn. Grał w serialu "Stawka większa niż życie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.