Nie żyje aktor Ryszard Filipski. Zagrał w znanych polskich filmach i serialach

Nie żyje aktor Ryszard Filipski. Zagrał w znanych polskich filmach i serialach
Fot. depositphotos.com
se.pl / kb

Zmarł aktor,  reżyser filmowy i teatralny Ryszard Filipski. Miał 87 lat. Zagrał w wielu  polskich produkcjach serialowych i filmowych.

Aktor zagrał przybocznego Kmicica z "Potopu" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Poza tym występował także w serialu "Kryminalni". 

Kim był Ryszard Filipski?

Jak podał portal mazopolska.pl Ryszard Filipski zmarł 22 października. Pogrzeb aktora odbył się cztery dni później. Informacja na ten temat trafiła do mediów dopiero teraz, bo takie było życzenie Filipskiego.

"Bardzo smutna wiadomość. Ryszard Filipski nie żyje. Zmarł 22 października 2021 r. po długiej chorobie. Miał 87 lat. Wolą zmarłego było odejść bez medialnego rozgłosu. Z tego powodu Jego pogrzeb odbył się 26 października w otoczeniu najbliżej rodziny. Jego rola stworzona w filmie „Hubal” w reżyserii Bohdana Poręby wpisała się na trwałe do polskiego filmu i na zawsze pozostanie w naszej pamięci", czytamy na profilu majorhubal.pl 

Ryszard Filipski był polskim aktorem i reżyserem filmowym i teatralnym. Grał w założonym przez siebie teatrze eref-66. Pod koniec lat 70. XX wieku pełnił także funkcje administracyjne: najpierw jako dyrektor Teatru Ludowego w Nowej Hucie, następnie kierownik Zespołów Filmowych „Kraków” i „Iluzjon”.

Źródło: se.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Lutosławska-Jaworska
13,69 zł
24,90 zł

Pogodna opowieść o spotykanych ludziach, w tym o rodzinie, znanych aktorach i studentach.

Urodziłam się w poniedziałek o szóstej rano, więc muszę być pracowita, byłam kochanym dzieckiem, więc jestem uczuciowa, chętniej się śmieję, niż płaczę, nie...

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Ryszard Filipski. Zagrał w znanych polskich filmach i serialach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.