Nie żyje Andrzej Szopa. Grał w "Plebanii" i "Klanie". Aktor odszedł w sylwestrowy wieczór

Nie żyje Andrzej Szopa. Grał w "Plebanii" i "Klanie". Aktor odszedł w sylwestrowy wieczór
fot. Depositphotos
film.wp.pl / pk

Zmarł aktor Andrzej Szopa. Oprócz tego, że zagrał w znanych polskich serialach, użyczył głosu w "Hobbicie" i "Harrym Potterze". Aktor odszedł w wieku 70 lat.

Jak informuje portal film.wp.pl, Andrzej Szopa odszedł w Sylwestra. Przy aktorze do samego końca czuwała jego zona Izabela.

Nie żyje Andrzej Szopa

"Z żalem i smutkiem informujemy, że odszedł od nas wspaniały aktor teatralny i filmowy - Andrzej Szopa. Żegnaj Przyjacielu" - poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

- Andrzej zmarł wczoraj około godz. 20.40. Żona trzymała go za rękę. Obecni byli również jego bliscy i przyjaciele. Umierał zaopiekowany, dostał ostatnie namaszczenie - powiedziały "Super Exprssowi" osoby pracujące w domu aktora.

Andrzej Szopa od sześciu lat przebywał na przymusowej emeryturze. W 2016 roku przeszedł w Stanach Zjednoczonych nieudaną operację kręgosłupa, po której został częściowo sparaliżowany. Nie odzyskał pełnej sprawności fizycznej. Zmarł w wieku 70 lat.

Aktor zagrał m.in. w "Plabanii", "Klanie" i "Samym życiu". Znany był z tego, że użyczył głosu Stworkowi w "Harrym Potterze" i krasnoludowi Dori w "Hobbicie" - czytamy na film.wp.pl.

Źródło: film.wp.pl / pk

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Andrzej Szopa. Grał w "Plebanii" i "Klanie". Aktor odszedł w sylwestrowy wieczór
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.