Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones. Miał 80 lat

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones. Miał 80 lat
fot. PAP/EPA/BEN MACMAHON
PAP / pk

Charlie Watts "był cenionym mężem, ojcem i dziadkiem, a także - jako członek The Rolling Stones - jednym z największych perkusistów swojego pokolenia" - napisał jego agent Bernard Doherty.

Perkusista brytyjskiego zespołu rockowego The Rolling Stones Charlie Watts zmarł we wtorek w Londynie w wieku 80 lat - poinformował Doherty.

Charlie Watts odszedł w spokoju, w otoczeniu rodziny

"Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci naszego drogiego Charlie'ego Wattsa" - napisał w komunikacie jego agent. Dodał, że Watts "odszedł w spokoju w szpitalu w Londynie w otoczeniu rodziny".

"Charlie był cenionym mężem, ojcem i dziadkiem, a także - jako członek The Rolling Stones - jednym z największych perkusistów swojego pokolenia" - dodał.

Perkusista, który obchodził w czerwcu 80. urodziny, był przez prawie 60 lat członkiem słynnej rockowej grupy z liderem Mickiem Jaggerem i gitarzystą Keithem Richardsem.

Watts ogłosił w 2021 roku, że nie odbędzie tournee ze Stonesami, gdyż jest chory. W 2004 roku Watts był leczony na raka krtani w szpitalu Royal Marsden w Londynie; z choroby wyszedł po czterech miesiącach walki, w tym sześciu tygodniach intensywnej radioterapii.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones. Miał 80 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.