Nie żyje Lloyd Morrisett. Był twórcą legendarnej „Ulicy Sezamkowej”

Nie żyje Lloyd Morrisett. Był twórcą legendarnej „Ulicy Sezamkowej”
Nie żyje twórca "Ulicy Sezamkowej" Lloyd Morrisett (fot. depositphotos.com)
polsatnews.pl / tk

W wieku 93 lat zmarł Lloyd Morrisett, twórca popularnej "Ulicy Sezamkowej". O jego śmierci poinformowała organizacja Sesame Workshop, która odpowiada za produkcję tego telewizyjnego programu dla dzieci.

Nie żyje Lloyd Morrisett, twórca "Ulicy Sezamkowej"

"Lloyd, dożywotni honorowy powiernik, pozostawia ogromną i niezatartą spuściznę wśród pokoleń dzieci na całym świecie, a 'Ulica Sezamkowa' jest tego najbardziej widocznym hołdem" – czytamy we wpisie Sesame Workshop.

DEON.PL POLECA- Bez Lloyda Morrisetta nie byłoby „Ulicy Sezamkowej”. To on jako pierwszy wpadł na pomysł wykorzystania telewizji do nauki podstawowych umiejętności przedszkolaków, takich jak litery i cyfry. Był dla mnie zaufanym partnerem i lojalnym przyjacielem przez ponad pięćdziesiąt lat i będzie mi go bardzo brakować – powiedział przyjaciel zmarłego i współzałożyciel programu Joan Ganz Cooney.

„Morrisett wraz z Cooney'em założył Sesame Workshop w maju 1968 roku. Wówczas organizacja nosiła nazwę Children's Television Workshop (CTW). To ona stworzyła legendarny program telewizyjny "Ulica Sezamkowa", który zaczął być emitowany w listopadzie 1969 roku” – podaje polsatnews.pl

Pomysł na stworzenie programu narodził się w 1965 roku po tym, jak Morrisett zauważył, że jego trzyletnia córka jest bardzo zainteresowana oglądaniem telewizji. Zaczął zastanawiać się, w jaki sposób wykorzystać telewizję do edukacji najmłodszych. Po rozmowach z Cooney’em postanowili stworzyć „Ulicę Sezamkową”.

Program, który emitowany jest do dziś, ma ponad 4,3 tys. odcinków.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje Lloyd Morrisett. Był twórcą legendarnej „Ulicy Sezamkowej”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.