Nie żyje prezes Grupy Karkonoskiej GOPR. Zginął pod lawiną, zostawił żonę i 5 dzieci

Nie żyje prezes Grupy Karkonoskiej GOPR. Zginął pod lawiną, zostawił żonę i 5 dzieci
Fot. David Monje / Unsplash
PAP / pk

Prezes Grupy Karkonoskiej GOPR i wieloletni wrocławski oficer rowerowy Daniel Chojnacki zginął w wyniku zejścia lawiny w austriackich Alpach.

O śmierci Daniela Chojnackiego, który w latach 2007-2022 pełnił funkcję wrocławskiego oficera rowerowego, poinformował w piątek prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

"Zabrała go lawina w austriackich Alpach. Zmarł w szpitalu. Zostawił żonę i 5 dzieci. Wspaniały, empatyczny i wszędobylski człowiek. Prezes Grupy Karkonoskiej GOPR, społecznik z krwi i kości. Rodzinie oraz najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia. Będzie nam go ogromnie brakowało” – napisał prezydent Wrocławia w mediach społecznościowych.

DEON.PL POLECA

Według informacji Radia Wrocław, Chojnacki, wraz z 47-letniem kolegą, uprawiali skialpinizm w Tyrolu w rejonie trzytysięcznika Glockturm. "Starszy z narciarzy, również karkonoski ratownik, zdołał się wydostać, a młodszego lawina zupełnie przysypała" - podało Radio Wrocław.

Daniel Chojnacki miał 41-lat.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sierżant Bagieta

Pasja, misja, obowiązek,
Korupcja, głupota, bałagan.
Dwie rzeczywistości – jeden świat. Policja

Bez kompromisów i półśrodków. Tylko on tak otwarcie komentuje rzeczywistość. Sierżant Bagieta – znany Youtuber – po latach spędzonych na służbie...

Skomentuj artykuł

Nie żyje prezes Grupy Karkonoskiej GOPR. Zginął pod lawiną, zostawił żonę i 5 dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.