Zmarła piosenkarka Sława Mikołajczyk. Była pierwszą wokalistką Trubadurów

Zmarła piosenkarka Sława Mikołajczyk. Była pierwszą wokalistką Trubadurów
Fot. Edlits / Depositphotos
PAP / pk

Zmarła Sława Mikołajczyk, laureatka I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, jedna z dwóch wokalistek (obok Haliny Żytkowiak), które w drugiej połowie lat 60. nagrywały i koncertowały z Trubadurami - poinformowało w czwartek Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O śmierci piosenkarki napisał na Facebooku także Marian Lichtman. "Odeszła nasza wspaniała piosenkarka Sławka Mikołajczyk, pierwsza solistka Trubadurów. Jest nam bardzo smutno" - stwierdził muzyk zespołu Trubadurzy.

Nie żyje Sława Mikołajczyk, polska piosenkarka

Sława Mikołajczyk rozpoczynała swoją karierę na I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazła się w „Złotej Dziesiątce” zwycięzców tej imprezy. Krótko współpracowała z zespołami Luxemburg Combo, Karmazyn, Nastolatki, Ricercar 64.

W 1965 roku dołączyła do składu łódzkiej formacji Trubadurzy z którą w czerwcu 1966 roku wystąpiła na IV KFPP w Opolu, otrzymując nagrodę za debiut, zaś zespół zajął II miejsce w "Koncercie Młodości". W 1969 r. rozpoczęła nagrania z zespołami Kanon Rytm i Quorum.

W 1976 roku występowała w ostatnim składzie Czerwono-Czarnych. W latach 1977-1978 współtworzyła skład żeńskiej grupy wokalnej Pro Contra, zaś w lutym 1981 roku pojawia się w chórku towarzyszącym zespołowi Krystof Band, który akompaniował piosenkarzowi Krzysztofowi Krawczykowi podczas występów w Stanach Zjednoczonych. Ze względów rodzinnych zdecydowała się na powrót do Polski.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zmarła piosenkarka Sława Mikołajczyk. Była pierwszą wokalistką Trubadurów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.