Nie żyje starosta płocki. Jego ciało znaleziono w rzece

Nie żyje starosta płocki. Jego ciało znaleziono w rzece
Fot. PAP/Szymon Łabiński
PAP / tk

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski poinformował o odnalezieniu w Wiśle ciała starosty tego miasta, Mariusza Bieńka. "Wszyscy do końca mieliśmy nadzieję... Niestety, dziś nadeszła bardzo smutna informacja” – powiedział prezydent. Akcja poszukiwawcza starosty trwała kilka dni, a jego dryfujące ciało odnaleźli wędkarze niedaleko mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku.

"Ujawnione zwłoki to ciało starosty płockiego" - przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska. Informację o odnalezieniu ciała starosty płockiego podał w komunikacie także samorząd powiatu płockiego.

"Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego starosty płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dniu 22 sierpnia 2021 r." - przekazało w środę starostwo powiatowe w Płocku.

Jak podkreślono w komunikacie, poszukiwania starosty Mariusza Bieńka trwały kilka dni. "Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, mieszkańcy Powiatu Płockiego – wszyscy mieli nadzieję na cud. Ten się jednak nie zdarzył" - napisano w komunikacie, informującym o śmierci starosty płockiego. "Powiat Płocki pogrążył się w żałobie" - podkreślono.

Przewrócenie łodzi przyczyną tragicznego wypadku

Do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, doszło w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka. Jak informowała wcześniej straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny - jak się okazało starosty płockiego - nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji.

DEON.PL POLECA

Poszukiwania na Wiśle od miejscowości Świniary w dół Wisły, w kierunku Płocka, kontynuowane w poniedziałek i we wtorek, wznowiono w środę rano. Akcję prowadzone m.in. z udziałem łodzi ochotniczej i państwowej straży pożarnej, a także WOPR i przy użyciu sonarów. Patrolowane były też brzegi rzeki, m.in. przez policję i Straż Miejską.

Kondolencje w związku ze śmiercią starosty złożył marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Struzik. "Czasami po prostu brak słów. Trudno uwierzyć, a jeszcze trudniej zrozumieć. Nie sposób się pogodzić. Nagle, zbyt wcześnie odszedł nasz Przyjaciel - Mariusz Bieniek. Starosta Płocki, Ludowiec, oddany regionowi samorządowiec. Wyrazy współczucia dla Rodziny" - napisał na Twitterze Struzik.

Mariusz Bieniek urodził się w 1983 r. Został po raz pierwszy starostą płockim w 2014 r. - wcześniej był burmistrzem Wyszogrodu w powiecie płockim.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Nie żyje starosta płocki. Jego ciało znaleziono w rzece
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.